Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

W ramach ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Świeć Przykładem –bądź widoczny” policjanci realizują działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa pieszych.

fot. KPP w Żninie


Noszenie odblasków ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Szczególnie ważne jest właśnie w okresie jesienno-zimowym. 1 października obchodzimy Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. W tym dniu żnińscy policjanci apelowali i wręczali elementy odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja ma na celu promowanie wśród jak największe liczby osób, bez względu na wiek korzystanie z elementów odblaskowych. Istotne jest, aby noszony odblask był widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Społecznych w Żninie, gdzie policjanci apelowali i edukowali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych wśród najmłodszych uczniów. Odblaski zostały wręczone przez mundurowych oraz policyjną maskotkę Polfinka, którego obecność sprawiła dzieciom wielką radość.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA