Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO

W ramach ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Świeć Przykładem –bądź widoczny” policjanci realizują działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa pieszych.

fot. KPP w Żninie


Noszenie odblasków ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Szczególnie ważne jest właśnie w okresie jesienno-zimowym. 1 października obchodzimy Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. W tym dniu żnińscy policjanci apelowali i wręczali elementy odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja ma na celu promowanie wśród jak największe liczby osób, bez względu na wiek korzystanie z elementów odblaskowych. Istotne jest, aby noszony odblask był widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Społecznych w Żninie, gdzie policjanci apelowali i edukowali jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych wśród najmłodszych uczniów. Odblaski zostały wręczone przez mundurowych oraz policyjną maskotkę Polfinka, którego obecność sprawiła dzieciom wielką radość.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA