Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Barbary. Krystiana

INFO
AUTOPROMOCJA

W niedzielę na teren naszego kraju wkroczy bardzo rozgrzana i niestabilna masa powietrza. Przyniesie ona wzrost temperatury powietrza w godzinach popołudniowych powyżej 30 stopni Celsjusza. Nad Polskę nadciąga również niebezpieczny pofalowany front atmosferyczny, który może przynieść najsilniejsze burze w tym roku. Gdziekolwiek jesteście, zachowajcie ostrożność.

Meteorolodzy przewidują pojawienie się silnych burz w regionach środkowo południowych, centralnych i północno wschodnich. Jak podaje portal WP "Burze plasujące się do najwyższego stopnia zagrożenia rozwinąć mogą się początkowo na terenie województw opolskiego i śląskiego jako gwałtowne super komórki z porywami wiatru do 100 km/h, opadami gradu do 5 cm i bardzo silnymi opadami deszczu." W godzinach popołudniowych może dojść  do rozwoju rozległej burzy wielokomórkowej, która będzie się przemieszczać od centrum na północny wschód.

Jest to pierwsze w tym roku ostrzeżenie o tak ekstremalnym przebiegu zjawisk burzowych. Pamiętajcie, że prognozy cały czas mogą się zmieniać. Dla naszego województwa kujawsko - pomorskiego IMGW wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego ( na godzinę 11:00). Z prognozy ostrzeżeń wynika, że możliwe jest ich rozszerzenie na inne regiony.

Modele sugerują powstanie rozległego mezoskalowego układu konwekcyjnego, który nieść będzie nawalne opady deszczu, gad, bardzo wysoką aktywność elektryczną oraz niszczące porywy wiatru. Mogą pojawić się również trąby powietrzne.

Alert 3 . stopnia dotyczy

- woj. opolskiego

- zachodniej części woj. śląskiego

Alert 2. stopnia dotyczy

- północnej części woj. mazowieckiego

- wschodniej części woj. łódzkiego

- zachodniej części woj. świętokrzyskiego

- zachodniej części woj. małopolskiego

- wschodniej części woj. śląskiego

- części woj. lubelskiego

Alert 1. stopnia obowiązuje w

- woj. kujawsko - pomrskim

- woj. dolnośląskim

- północnej części woj. mazowieckiego

- woj. wielkopolskim

- północnej części woj. lubelskiego

REKLAMA

Cytat dnia

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 
AUTOPROMOCJA