Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO
AUTOPROMOCJA

Wśród laureatów 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest policjant z kujawsko-pomorskiego. To mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Jesteśmy dumni! Gratulujemy!Organizatorem ogólnopolskiego konkurs „Policjant, który mi pomógł”, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Wśród tegorocznych zwycięzców jest  dzielnicowy mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Pozostali funkcjonariusze są z garnizonu lubuskiego, małopolskiego, wielkopolskiego łódzkiego. i (garnizon kujawsko-pomorski).

Statuetki laureatom wręczyła Maja Kuźmicz z Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, a listy gratulacyjne Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Gratulacje wyróżnionym złożyli Prezydent RP Andrzej Duda i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Celem konkursu jest:

   - podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
   - wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
   - zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
   - promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie pracuje na stanowisku dzielnicowego. Jest na pewno wyjątkowym policjantem. W ubiegłym roku otrzymał „Krzyż Zasługi za Dzielność” nadawany przez Prezydenta RP. W ten sposób doceniono udział funkcjonariusza w interwencji z dnia 11.05.2018 r., kiedy około godziny 5.30 dzielnicowi ze Żnina otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu na terenie gminy Gąsawa. Będąc już na posesji policjanci usłyszeli krzyki kobiety dochodzące z mieszkania. Ponieważ drzwi były zabarykadowane, policjanci zdecydowali się na siłowe wejście. W budynku znajdował się 36-letni mężczyzna, który jednego z interweniujących funkcjonariuszy uchodził nożem. Napastnika zatrzymał i obezwładnił wówczas właśnie mł.asp. Dawid Superczyński, który udzielił pomocy także rannemu policjantowi.

Oprócz tego policjant jest finalistą konkursu „Dzielnicowy Roku” na poziomie wojewódzkim oraz laureatem odznaki „Kryształowe Serce” przyznawanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA