Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Justyny, Cypriana

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu dzisiejszym Burmistrz Żnina Robert Luchowski za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook przekazał informację, iż w skutek sytuacji związanej z pełnieniem obowiązków służbowych razem z rodziną przebywa na kwarantannie domowej.

U jednego z klientów Urzędu Miejskiego w Żninie, którego obsługiwała pracująca również w Urzędzie Miejskim żona Burmistrza, potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Szanowni Mieszkańcy,

krótko i bez spekulacji – wskutek sytuacji związanej z pełnieniem obowiązków służbowych aktualnie wraz z Rodziną przebywam w kwarantannie domowej. Wynika to z faktu, że u jednego z klientów Urzędu Miejskiego, obsługiwanego bezpośrednio przez moją Małżonkę, potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa.

Aktualnie nie ma mowy o zarażeniu mnie i mojej Małżonki koronawirusem, natomiast w pełni spokojni będziemy po otrzymaniu wyniku testu.

Jako urzędnicy służymy Państwu, jesteśmy na „pierwszej linii” frontu co, jak się okazało, niesie za sobą pewne ryzyka. Służymy Mieszkańcom i będziemy to robić do końca. Nie mam żalu do osoby, która jest przyczyną tej sytuacji, ponieważ według mojej wiedzy nie wiedziała o byciu zarażoną, a podczas wizyty w Urzędzie Miejskim była wyposażona w rękawiczki oraz maseczkę zabezpieczającą.

To wszystko pokazuje, że nadal musimy być czujni i ostrożni. Zarażenie Covid-19 może przebiegać bezobjawowo, a ewentualny pozytywny wynik testu skutkuje skierowaniem do kwarantanny wielu, często przypadkowych, osób.

Apeluję do Państwa o czujność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i proszę o trzymanie kciuków, by sprawa okazała się „fałszywym alarmem”. Czekamy na wynik.
Nie idę na urlop, nie schodzę z posterunku – również w kwarantannie pozostaję do Państwa dyspozycji drogą mailową i poprzez FB.

Dla Państwa i naszego bezpieczeństwa zmuszeni jesteśmy do przywrócenia ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Żninie. W najbliższy wtorek (9 czerwca 2020 r.) proszę o załatwianie spraw drogą telefoniczną lub mailową.

Do rychłego zobaczenia!

Robert Luchowski
Burmistrz Żnina

 

Robert Luchowski, Burmistrz Żnina

 
ilowo.
REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA