Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał wzniesienie kolejnych obostrzeń. Od 4 maja zostaną otwarte galerie handlowe i hotele, od 6 maja dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

fot. freeimages.com

W przypadku otwarcia żłobków i przedszkoli ostateczne decyzje mają być podejmowane każdorazowo w odniesieniu do każdego żłobka i przedszkola przez organy założycielskie. Minister Zdrowia jednocześnie wyznaczy warunki otwarcia. Nadal osoby, które nie będą mogły oddać swoich dzieci do żłobka czy przedszkola mają zapewniony zasiłek opiekuńczy.

Od 4 maja zostaną otwarte hotele i miejsca noclegowe. Premier wyjaśnił, że otwarcie tych obiektów nastąpi dopiero po majówce, aby nie ruszyć tłumnie w różne miejsca, tworząc tym samym większe ryzyko zakażenia. Nadal ograniczona zostaje działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnej. Sklepy budowlane będą czynne również w weekendy.

Od 4 maja będą czynne również galerie handlowe, jednak z zachowaniem zasad ostrożności. Będzie tutaj obowiązywała zasada - jeden klient na 15 mkw, bez spożywania posiłków.  W galeriach nie mogą jednak funkcjonować  kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna oraz miejsca, w których spożywa się posiłki. Jednak to nie wszystko.

Co bardzo ważne dla osób z problemami zdrowotnymi, wrócą świadczenia rehabilitacyjne. Jak powiedział szef rządu, są to zabiegi bardzo ważne dla zdrowia , często konieczne do przeprowadzenia w pewnych cyklach. Salony masażu nadal pozostają zamknięte.

Uchylony zostaje zakaz działalności bibliotek, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą. Nastąpi do jednak stopniowo i w różnym czasie, po wcześniejszym ustaleniu organu prowadzącego  z powiatową stacją sanitarno - epidemiologiczną.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA