Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Damiana, Amadeusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Gmina Żnin przekazała jednostkom ochrony zdrowia z terenu gminy Żnin środki ochrony indywidualnej. Maseczki, preparaty do dezynfekcji, gogle ochronne i fartuchy trafiły do   Pałuckiego Centrum Zdrowia, Przychodni Rodzinnej, NZOZ Epoka oraz Domu Pomocy Społecznej w Podobowicach. Łączna wartość przekazanego wsparcia to 16 684,87 zł.

 

fot. UM Żnin Artur Krajewski


Do wsparcia przyłączyła się również Rada Osiedla nr 3 "Żnin-Południowy-Zachód", na obszarze którego zlokalizowane jest Pałuckie Centrum Zdrowia - w powyższej puli 1 000,00 zł to środki pochodzące od Rady Osiedla. Stąd obecność przewodniczącego zarządu Rady Osiedla nr 3 Dawida Kolasy w symbolicznym przekazaniu zestawu materiałów do szpitala. Do placówek ochrony zdrowia trafią również rękawiczki ochronne.

Burmistrz Żnina Robert Luchowski podjął również decyzję, że osoby starsze, które ukończyły 65 rok życia i nie mają możliwości zdobycia w inny sposób maseczki zabezpieczającej (jako grupa mieszkańców objętych najwyższym ryzykiem), będą mogły pozyskać ją z zasobów gminy Żnin. W tym celu osoby te powinny skontaktować się z Gminnym Centrum Bezpieczeństwa (telefon: 512 625 836 oraz 52 30 31 301, wew. 143), które przeanalizuje sytuację danej osoby i podejmie decyzje o przekazaniu maseczki. Maseczki będą przekazywane w Urzędzie Miejskim lub, jeśli sytuacja będzie tego wymagać, dostarczane bezpośrednio przez pracowników Gminnego Centrum Bezpieczeństwa.

fot. UM Żnin Dawid Kolasa


Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z zapisami rozporządzenia z dnia 10 kwietnia 2020 r.: "Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.".

Powyższy zapis oznacza, że nie ma obowiązku stosowania w tym celu maseczek; możliwe jest wykorzystanie elementów garderoby, o ile pozwalają one na skuteczne zakrycie ust i nosa. Nakaz obowiązuje w przestrzeni publicznej, tj. w sklepach, na ulicach, w urzędach, na targowisku itp.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA