Żnin

Imieniny: Anieli, Jerzego

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Organizatorzy Łabiszyńskich Spotkań z Historią przekazali do wiadomości ważny komunikat dotyczący tegorocznej edycji Spotkań. Niestety z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej wydarzenie zostaje odwołane. Poniżej publikujemy komunikat organizatorów.

fot. archiwum własne

"Szanowani Państwo, mamy do przekazania ważny komunikat dotyczący tegorocznej edycji „Łabiszyńskich Spotkań z Historią”. Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną oraz wciąż spodziewany szczyt zachorowań (jakkolwiek mamy nadzieję, że będzie on możliwie jak najniższy), jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o odwołaniu czerwcowego wydarzenia. Chcemy jednocześnie dodać, że dyskusja i konsultacje z tym związane, były prowadzone od blisko dwóch tygodni, a tak radykalna decyzja nie przyszła nam łatwo.

Wciąż liczyliśmy na to, że sytuacja dotycząca rozprzestrzeniania się wirusa, zacznie zmieniać się na lepsze i dojdzie do przełomu, który pozwoli nam realnie myśleć o przeprowadzeniu „Spotkań”. Tymczasem prognozy dotyczące najbliższych tygodni są bardzo niepewne i choć jesteśmy przekonani, że walka z wirusem finalnie będzie wygrana, to wciąż nie wiemy, ile te zmagania mogą jeszcze potrwać.
A decyzje, także te natury administracyjnej (bez których „Spotkania” nie mogą się odbyć), muszą być podejmowane już. Mamy też świadomość tego, że powrót do stanu sprzed epidemii nie nastąpi automatycznie, a szereg obostrzeń będzie znoszonych etapami. Nie chcemy tym samym – w trosce o Państwa zdrowie i jak najlepsze samopoczucie – ryzykować organizacji tak dużego wydarzenia w czasie, gdy nie mamy pewności jak sytuacja będzie wyglądała w czerwcu.

Licząc na Państwa zrozumienie, chcemy dodać, że cała tegoroczna „substancja wydarzenia” (temat, pomysły, scenariusze, oprawa itp.), zostaje przeniesiona na rok przyszły, czyli 2021. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby wszystko to, co już przygotowaliśmy i co było w trakcie prac, zaprezentować Państwu podczas przyszłorocznych „Łabiszyńskich Spotkań z Historią”. I choć jest to wielomiesięczna perspektywa, to już teraz bardzo liczymy na Państwa obecność i wspólną, historyczną wyprawę, na którą postaramy się Państwa zabrać.

Kończąc, chcemy wszystkim Państwu życzyć dużo zdrowia, wytrwałości i jeszcze raz zdrowia. Chcemy też wyrazić słowa uznania dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i całego personelu medycznego, którzy teraz są na przysłowiowej pierwszej linii. Serdecznie Państwa pozdrawiamy. Dbajmy o siebie i … do zobaczenia."

-----------------------------------------------

Przypominamy tegoroczne IX edycja Łabiszyńskich Spotkań z Historią miały odbyć się w dniach 12-14 czerwca 2020 roku w Łabiszynie pod nazwą „Spoza gór i rzek”. Tematyka miałaby  skoncentrowana na wydarzeniach z kwietnia/maja 1945 roku, które tym razem organizatorzy i rekonstruktorzy chcieli pokazać przez pryzmat frontu wschodniego. Trzy z czterech zaplanowanych inscenizacji miały przedstawiać walki prowadzone przez żołnierzy 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. 

REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA