Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Barbary. Krystiana

INFO
AUTOPROMOCJA

W naszym województwie, u siedmiu osób stwierdzono obecność koronawirusa. Jedna osoba to mieszkaniec powiatu żnińskiego, druga powiatu nakielskiego. Pięć przypadków dotyczy Bydgoszczy.

fot. nadesłane przez ZUS Oddział w Bydgoszczy

Do wtorku województwo kujawsko - pomorskie było przedostatnim województwem, w którym nie stwierdzono zarażeń koronawirusem. Dziś już wiemy, że u 7 osób stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pięć osób przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno - Zakaźnym w Bydgoszczy. Jak podaje TVP3 Bydgoszcz cztery osoby to rodzina, w której jeden z członków miał kontakt w Warszawie z obywatelką Hiszpanii, zakażonej koronawirusem. Piąta osoba to mieszkaniec Bydgoszczy, który niedawno powrócił z zagranicy.

Pozostałe dwie osoby to mieszkańcy powiatów nakielskiego i żnińskiego, którzy nie mają objawów i przebywają w kwarantannie domowej. Nie wymagali hospitalizacji. Ich stan jest dobry.

Pamiętajmy, aby przestrzegać zasad kwarantanny. Zachowywać bezpieczną odległość od drugiej osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę - minimum 1,5 metra. Należy unikać dotykania oczu, nosa i ust zanieczyszczonymi rękami. Pamiętać o zdrowym odżywianiu, stosować zrównoważoną dietę.

źródło: TVP3 Bydgoszcz

REKLAMA

Cytat dnia

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

 
AUTOPROMOCJA