Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Waleriana, Wilgiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan zagrożenia epidemiologicznego.

fot. freeimages.com

Stan zagrożenia epidemiologicznego to stan, który pozwala nakładać dodatkowe ograniczenia, które są niezbędne do walki z koronawirusem. Pierwszym ruchem jest przywrócenie tymczasowe granic na okres 10 dni z możliwością przedłużenia o 20 dni, później o kolejny miesiąc. Polacy po przywróceniu granic będą kierowani na 14- dniową kwarantannę. Cudzoziemcy do Polski nie będą wpuszczani. Jak przekazał szef rządu granice zostaną otwarte dla przepływu towarów. Blokada wejdzie w życie w nocy z soboty na niedzielę.

Od niedzieli zostaną wstrzymane transporty lotnicze, kolejowe, samochodowe i autobusowe. Transport wewnętrzny granic zostanie bez zmian.

Zawieszone będą zgromadzenia powyżej 50 osób, również w miejscach kultu religijnego. Ponadto zamknięte będą kluby, kasyna, restauracje.  W przypadku restauracji będzie możliwość zamawiania jedzenia na wynos.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę zostanie ograniczona działalność centrów handlowych. W galeriach mają być otwarte jedynie sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Restrykcje nie dotyczą sklepów poza galeriami.

Działania te mają spowodować jeszcze większe utrzymanie bezpieczeństwa i powstrzymanie przyrostu zakażeń koronawirusem. Przywrócenie tymczasowy granic ma zablokować dopływ nowych osób z zagranicy.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA