Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

W czwartek, 5 marca 2020 roku policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzili wspólne zajęcia  profilaktyczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piechcinie. Spotkanie zorganizowano w siedzibie żnińskich strażaków w odpowiednio przystosowanej i zaaranżowanej sali edukacyjnej „Ognik”.  

fot. KPP w Żninie


Podczas prelekcji policjantki omówiły podstawowe przepisy ruchu drogowego, które dotyczą pieszych i rowerzystów. Dla podsumowania zdobytej wiedzy dzieci rozwiązywały quiz „Bezpieczna droga z radami Spangeboba”. Warto zaznaczyć, że bezbłędnie wskazały wszystkie odpowiedzi. Maluchy otrzymały odblaskowe opaski. Funkcjonariuszki zachęcały do ich stosowania nie tylko tam, gdzie wymagają tego przepisy.

fot. KPP w Żninie

Aby zobrazować uczniom różnicę pomiędzy osobą korzystającą z odblasków, a pieszym, który ich nie stosuje, policjantki pokazały przygotowaną do tego celu tubę profilaktyczną. Strażak omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zagrożenia pożarem zarówno w teorii jak i praktyce. Zaprezentował, jak rozprzestrzenia się dym. Radził, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla.

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA