Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO

W Gminnym Domu Kultury w Rogowie sportowcy z terenu gminy Rogowo zostali docenieni i nagrodzeni za swoje osiągnięcia oraz promowanie gminy na arenie krajowej i światowej podczas I Gali Sportu.

Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru człowieka. Dzięki niemu ludzie uczą się wytrwałości w dążeniu do celu czy skutecznego stawiania czoła porażkom. W murach Gminnego Domu Kultury uhonorowano najlepszych sportowców minionego roku 2019. Galę uświetnił występ Bianki Urbanowskiej przy akompaniamencie pianisty Piotra Probiuka.

Wyróżniono sportowców w czterech kategoriach sportowych: hokej na trawie, tenis ziemny i tenis stołowy, kolarstwo, jazda konna.

W pierwszej kategorii "Hokej na trawie" nagrody i wyróżnienia odebrali zawodnicy LKS Rogowo wraz z trenerami Mirosławem Wypijewskim i Bogusławem Kozłowskim. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Maksymilian Koperski, Tomasz Bembenek i Eryk Bembenek - Wicemistrzowie Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu.

Grajkowski Dawid, Nowicki Bartosz, Bembenek Tomasz, Hyla Szymon, Lange Michał, Bembenek Eryk, Berka Mateusz, Kubiak Patryk i Pilaczyński Szymon, Smug Michał, Średziński Patryk, Antkowiak Cyprian, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz Złoty Medal Mistrzów Polski Juniorów w Gnieźnie.

Nowicki Bartosz, Bembenek Tomasz, Hyla Szymon, Lange Michał, Bembenek Eryk, Berka Mateusz, Pilaczyński Szymon i Antkowiak Cyprian - zdobyli tytuł Halowego Mistrza Polski Juniorów oraz srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Martyna Wypijewska to uczestnik kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020, Weronika Zacharzewska i Luiza Hyla są zawodniczkami LKS Gąsawa. W 2019 roku wraz ze swoją drużyną zdobyły Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych na XXV Olimpiadzie Młodzieży Lubuskie 2019 oraz Mistrzostwo Juniorek Młodszych w Gąsawie.

Nagrody wręczyli Radny Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Wojciech Szczęsny, Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet oraz Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak

Podziękowania z rąk Wójta gminy Rogowo Tomasza Michalczaka i  Prezesa LKS Rogowo Jerzego Józkowiaka otrzymali rodzice wszystkich wyróżnionych zawodników.

W kategorii "Kolarstwo" wyróżnienie i nagrodę otrzymał Sławomir Turonek, który kolarstwo trenuje od 5 lat amatorsko, a od 3 lat zawodowo. Rok 2019 był dla rogowskiego kolarza sporym wyzwaniem. Zajął II miejsce w wyścigu na czas w Topoli  Małej w kategorii Masters, II miejsce w drużynie na Enea Pałuki Tour 2019, II i III miejsce na Pucharze Europy w Słowacji w jeździe indywidualnej na czas. XI miejsce w jeździe indywidualnej na Torze Poznań. Od 11 do 15 sierpnia 2019 odbywały się Mistrzostwa Świata w Holandii, gdzie zdobył XII miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Drugi raz z rzędu  Sławomir Turonek obronił tytuł Mistrza Polski Wadowice rzeki Wieprz  w jeździe indywidualnej na czas i startu wspólnego. Plany na 2020 to zdobycie klasyfikacji olimpijskiej oraz start w Mistrzostwach Świata w Belgii.

W kategorii "Tenis stołowy i tenis ziemny" nagrodę i wyróżnienie odebrał Tadeusz Wypijewski. Trenuje tenis od 20 roku życia. Zajął I miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy Rogowo 2019. Zajął III miejsce podczas Janowieckiej Ligi Tenisa Stołowego i III miejsce podczas Deblowych Mistrzostw Żnina Tenisa Stołowego, V miejsce podczas Pałuckiej Ligi Tenisa Stołowego w drużynie Górnik Wapno. Ucześtniczył w wielu turniejach w Mogilnie, Trzemesznie i Inowrocławiu. Nagrodę wręczyli Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak oraz Przewodniczący Rady Gminy Rogowo Dariusz Kośmider.

Nagrodę wręczyli Julita Marciniak, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Rogowo oraz Ryszard Kawka, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

W kategorii "Jazda konna" nagrodę i wyróżnienie otrzymała Zuzanna Michalczak, która sportowo konno jeździ  od 3 lat. Na swoim koncie ma III klasę sportową. Zdobyła złoto w Mistrzostwach Województwa w kategorii amator. Odnosiła zwycięstwa w Sopocie, Łodzi i Poznaniu. Nagrodę wręczyli: Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Sekretarz gminy Rogowo Bożena Kapuścińska oraz radny gminy Rogowo Robert Wódczak. Podziękowania zostały również wręczone rodzicom Zuzanny Michalczak.