Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

W Gminnym Domu Kultury w Rogowie sportowcy z terenu gminy Rogowo zostali docenieni i nagrodzeni za swoje osiągnięcia oraz promowanie gminy na arenie krajowej i światowej podczas I Gali Sportu.

Sport to nieoceniona pomoc w kształtowaniu charakteru człowieka. Dzięki niemu ludzie uczą się wytrwałości w dążeniu do celu czy skutecznego stawiania czoła porażkom. W murach Gminnego Domu Kultury uhonorowano najlepszych sportowców minionego roku 2019. Galę uświetnił występ Bianki Urbanowskiej przy akompaniamencie pianisty Piotra Probiuka.

Wyróżniono sportowców w czterech kategoriach sportowych: hokej na trawie, tenis ziemny i tenis stołowy, kolarstwo, jazda konna.

W pierwszej kategorii "Hokej na trawie" nagrody i wyróżnienia odebrali zawodnicy LKS Rogowo wraz z trenerami Mirosławem Wypijewskim i Bogusławem Kozłowskim. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Maksymilian Koperski, Tomasz Bembenek i Eryk Bembenek - Wicemistrzowie Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu.

Grajkowski Dawid, Nowicki Bartosz, Bembenek Tomasz, Hyla Szymon, Lange Michał, Bembenek Eryk, Berka Mateusz, Kubiak Patryk i Pilaczyński Szymon, Smug Michał, Średziński Patryk, Antkowiak Cyprian, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz Złoty Medal Mistrzów Polski Juniorów w Gnieźnie.

Nowicki Bartosz, Bembenek Tomasz, Hyla Szymon, Lange Michał, Bembenek Eryk, Berka Mateusz, Pilaczyński Szymon i Antkowiak Cyprian - zdobyli tytuł Halowego Mistrza Polski Juniorów oraz srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Martyna Wypijewska to uczestnik kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020, Weronika Zacharzewska i Luiza Hyla są zawodniczkami LKS Gąsawa. W 2019 roku wraz ze swoją drużyną zdobyły Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych na XXV Olimpiadzie Młodzieży Lubuskie 2019 oraz Mistrzostwo Juniorek Młodszych w Gąsawie.

Nagrody wręczyli Radny Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Wojciech Szczęsny, Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet oraz Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak

Podziękowania z rąk Wójta gminy Rogowo Tomasza Michalczaka i  Prezesa LKS Rogowo Jerzego Józkowiaka otrzymali rodzice wszystkich wyróżnionych zawodników.

W kategorii "Kolarstwo" wyróżnienie i nagrodę otrzymał Sławomir Turonek, który kolarstwo trenuje od 5 lat amatorsko, a od 3 lat zawodowo. Rok 2019 był dla rogowskiego kolarza sporym wyzwaniem. Zajął II miejsce w wyścigu na czas w Topoli  Małej w kategorii Masters, II miejsce w drużynie na Enea Pałuki Tour 2019, II i III miejsce na Pucharze Europy w Słowacji w jeździe indywidualnej na czas. XI miejsce w jeździe indywidualnej na Torze Poznań. Od 11 do 15 sierpnia 2019 odbywały się Mistrzostwa Świata w Holandii, gdzie zdobył XII miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Drugi raz z rzędu  Sławomir Turonek obronił tytuł Mistrza Polski Wadowice rzeki Wieprz  w jeździe indywidualnej na czas i startu wspólnego. Plany na 2020 to zdobycie klasyfikacji olimpijskiej oraz start w Mistrzostwach Świata w Belgii.

W kategorii "Tenis stołowy i tenis ziemny" nagrodę i wyróżnienie odebrał Tadeusz Wypijewski. Trenuje tenis od 20 roku życia. Zajął I miejsce w turnieju o Puchar Wójta Gminy Rogowo 2019. Zajął III miejsce podczas Janowieckiej Ligi Tenisa Stołowego i III miejsce podczas Deblowych Mistrzostw Żnina Tenisa Stołowego, V miejsce podczas Pałuckiej Ligi Tenisa Stołowego w drużynie Górnik Wapno. Ucześtniczył w wielu turniejach w Mogilnie, Trzemesznie i Inowrocławiu. Nagrodę wręczyli Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak oraz Przewodniczący Rady Gminy Rogowo Dariusz Kośmider.

Nagrodę wręczyli Julita Marciniak, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Rogowo oraz Ryszard Kawka, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

W kategorii "Jazda konna" nagrodę i wyróżnienie otrzymała Zuzanna Michalczak, która sportowo konno jeździ  od 3 lat. Na swoim koncie ma III klasę sportową. Zdobyła złoto w Mistrzostwach Województwa w kategorii amator. Odnosiła zwycięstwa w Sopocie, Łodzi i Poznaniu. Nagrodę wręczyli: Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Sekretarz gminy Rogowo Bożena Kapuścińska oraz radny gminy Rogowo Robert Wódczak. Podziękowania zostały również wręczone rodzicom Zuzanny Michalczak.

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.