Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkom. Mariusz Gaik uroczyście pożegnał dwóch funkcjonariuszy, którzy po wielu latach pracy w mundurze odchodzą na zasłużoną emeryturę. Uroczystość była okazją do podziękowania za ich dotychczasowe poświęcenie i zaangażowanie w służbie.

fot. KPP w Żninie


Wczoraj, 6 lutego br. w żnińskiej jednostce Policji odbyło się pożegnanie funkcjonariuszy odchodzących na emeryturę. Z mundurem żegnali się dyżurni, asp. szt. Jarosław Pawlicki oraz asp. szt. Jarosław Cyganiak.

Nadkom. Mariusz Gaik podziękował za lata rzetelnej służby, profesjonalizm i zaangażowanie podczas realizacji obowiązków służbowych. Wręczył symboliczne upominki oraz wyraził nadzieję, że odchodzącym na emeryturę, będą towarzyszyły miłe wspomnienia.

Asp. szt. Jarosław Pawlicki w szeregi Policji wstąpił w 1994 roku. Po kursie podstawowym w Poznaniu, służył w Wydziale Prewencji KRP V Warszawa Żoliborz. W 1999 roku trafił do Posterunku Policji w Gąsawie, gdzie związany był ze służbą prewencyjną. Od 2005 roku do połowy 2016 roku pełnił funkcję dzielnicowego w gminie Gąsawa z dużym zaangażowaniem poświęcając się problemom lokalnej społeczności. Od lipca do grudnia 2016 roku był pomocnikiem dyżurnego w żnińskiej jednostce. Przez kolejne pół roku zajmował się organizacją służby w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego. W 2018 roku awansował na zastępcę dyżurnego, a następnie dyżurnego żnińskiej komendy.

Asp. szt. Jarosław Cyganiak z policyjnym mundurem związał się w 1996 roku. Po kursie podstawowym w Bydgoszczy, służył przez kilka miesięcy w Wydziale Ruchu Drogowego. W 1997 roku wstąpił do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, gdzie awansował przez kolejne lata od policjanta do dowódcy drużyny. W 2016 roku trafił do żnińskiego garnizonu, gdzie służył w pionie kryminalnym. W 2017 roku objął funkcję pomocnika dyżurnego żnińskiej jednostki, a następnie zastępcy dyżurnego i dyżurnego. W 2016 roku został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Policjant”.

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA