Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

W sobotę, 8 lutego br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu terytorialsi z projektu „Ferie w WOT” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego projektu „Ferie w WOT”  w inowrocławskim batalionie.

fot. archiwum 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej


Ten ważny dla kujawsko-pomorskich Terytorialsów dzień rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego przy ulicy Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Przysięgę na sztandar 2 pułku inżynieryjnego złoży ponad 160 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów  8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście udadzą się na regionalny poczęstunek oraz grochówkę wojskową. Będzie to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły. Dla młodzieży i dzieci przewidzieliśmy również atrakcje takie jak pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 2 pułku inżynieryjnego i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Składający przysięgę żołnierze TSW zasilą 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 21 000  ochotników.
 
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych.  WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Zapraszamy zainteresowane redakcje do zgłaszania akredytacji do 07.02.2020r. do godz. 10.00. Maile zawierające dane (imię i nazwisko, nr legitymacji prasowej, nazwa redakcji, charakter relacji (np. TV, radio, foto, portal internetowy, etc.). prosimy przesyłać na adres oficera prasowego 8K-PBOT. Wstęp na teren miejsca uroczystej przysięgi w dniu 08.02.2020r. odbędzie się od godziny 9.00 do godziny 9.30.


kpt. dr inż. Diana Warchocka
Oficer Prasowy
8 Kujawsko-Pomorskiej
Brygada Obrony Terytorialnej

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA