Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

W sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się gala XVII edycji Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”. Kapituła konkursu, której przewodniczy od wielu lat Pani Zofia Kozłowska – Radna Rady Powiatu w Żninie oraz członek Zarządu Powiatu, przyznała nagrody 10 laureatom w pięciu kategoriach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mleczarstwo i produkcja mleka, gospodarstwa wielkotowarowe, sadownictwo i ogrodnictwo.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie


W kategorii produkcja zwierzęca laureatami zostali Państwo Maria i Jarosław Janowscy z miejscowości Murczyn, Gmina Żnin, którzy zostali nominowani do uczestnictwa w konkursie przez Powiat Żniński. Maria i Jarosław Janowscy prowadzą we wsi Murczyn, Gmina Żnin, Powiat Żniński gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 120 ha. Gospodarstwo wyspecjalizowane jest w chowie trzody chlewnej w cyklu zamkniętym, której produkcja w skali rocznej wynosi ok. 3500 tuczników. Hodowla jest sukcesywnie powiększana od kilku lat. Struktura produkcji roślinnej jest dostosowana do potrzeb żywieniowych trzody chlewnej. Stosują w możliwie największym stopniu naturalne metody, nie naruszające równowagi przyrodniczej. Gospodarstwo ma nowoczesną bazę techniczną, w pełni zautomatyzowaną chlewnię.

fot. Starostwo Powiatowe w Żninie


Ponadto z Powiatu Żnińskiego laureatami konkursu w kategorii mleczarstwo i produkcja mleka zostali Państwo Joanna i Paweł Dąbrowscy z Łabiszyna Wsi. Posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 90 ha, specjalizujące się w produkcji mleka. Uzyskują bardzo dobre wyniki, produkcja roślinna w całości przeznaczona jest dla stada krów, które liczy ok. 150 krów.

W trakcie gali tytuł „Honorowy Rolnik Pomorza i Kujaw” kapituła konkursu przyznała Janowi Goc, emerytowanemu rolnikowi z Powiatu Żnińskiego, który swoje życie zawodowe poświęcił rodzinnemu gospodarstwu we wsi Gogółkowo Gmina Gąsawa. W uroczystej gali udział wzięli między innymi Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posłowie, senatorowie, przedstawiciele samorządów, w tym Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk.

źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA