Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO
AUTOPROMOCJA

Sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek odwiedził przedszkolaki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świątkowie. Podczas spotkania rozmawiał o ich bezpieczeństwie podczas ferii. Przekazał niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegał przed zbyt ryzykownymi zabawami na świeżym powietrzu. Wszystko po to by nasze pociechy bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach ferii całe i zdrowe wróciły do szkoły.

fot. KPP w Żninie


Ferie zimowe to czas, kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na zimowiska, kolonie oraz w odwiedziny do rodziny. Aby ten czas był bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać, sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek z janowieckiego komisariatu przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Świątkowie. Podczas prelekcji rozmawiał, ostrzegał i uczył dzieci właściwych zachowań. Uświadamiał, co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nieznanych.

fot. KPP w Żninie


Pomimo, iż w naszym powiecie prawdziwej zimy na razie nie ma, policjant ostrzegał przed zabawami na zamarzniętych rowach, rzekach i stawach. Przypomniane zostały zasady obowiązujące na drogach i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzieli, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym. Po zmroku zaś nosimy elementy odblaskowe.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA