Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsawie otrzymali nowy samochód ratowniczo - gaśniczy na podwoziu MAN. Samochód "bestia". Jedyny taki w województwie kujawsko - pomorskim wśród strażaków ochotników. Dzisiaj na hali sportowej mieszkańcy gminy Gąsawa przywitali nowy pojazd, a druhowie wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich zorganizowali z tej okazji festyn rodzinny.

fot. Goniec Pałucki

Impreza powitalna nowego wozu zaczęła się o godzinie 16:00 na hali sportowej w Gąsawie. Dla najmłodszych przygotowano atrakcje sportowe, tor przeszkód, dmuchaną zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pierwszą pomoc, fotobudkę i konkursy z nagrodami. Ponadto serwowano strażacką grochówkę, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich spodawały bigos, ciasto, kawę i herbatę. Po godzinie 18:00 zaproszono przybyłych na tort. Przed wejściem na halę przygotowano miejsce pokazowe nowego wozu strażackiego. Prezentacji samochodu nazwanego przez druhów "Bestią" towarzyszył pokaz sztucznych ogni.

Samochód Ratowniczo-Gaśniczy na podwoziu MAN TGS 33.460 6x6 BB, 460 KM, kryptonim 569c27, oznaczenie GCBA 9/50.

Układ wodno-pianowy posiada nasady:
•    - tłoczne- 4x75 (po dwie z każdej strony pojazdu);
•    - tłoczne- 2x110 (po jednej z każdej strony pojazdu);
•    - ssawne- 2x110 (nasady posiadają zawór odcinający);
•    - zasilające zbiornik wody- 2x75 (po jednej z każdej strony);
•    - zasilające zbiornik wody- 2x110 (po jednej z każdej strony);
•    - do napełnienia zbiornika na środek pianotwórczy- 1 x52, 1 x75

Pojazd posiada podwozie uterenowione z napędem 6 x 6, oraz przedłużaną kabiną 3 osobową. Z przodu pojazdu zainstalowana wyciągarka o uciągu 8 ton, zbiornik wody o pojemności 9 m3, zbiornik środka pianotwórczego o poj. 1 m3, Autopompa pożarnicza firmy ZIEGLER dwuzakresowa o wydajności A50/8 – 4/40, wyposażona w automatyczny układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia, Działko wodno-pianowe DWP o wydajności 3200l/min, samochód wyposażony w instalację zraszaczową (6 zraszaczy) do ograniczenia stref skażeń lub do celów gaśniczych.

Samochód wyposażony głownie w armaturę wodną; węże ssawne 110, smoki pływające, rozdzielacze kulowe, węże tłoczne W110, W75, W52, prądownice wodne i pianowe,  wytwornice pianowe, zbieracze, przełączniki, przenośne działko wodno-pianowe, kurtyny wodne, motopompę pływająca oraz sprzęt ratowniczy; ręczny sprzęt burzący, nosze typu deska, torba ratownicza OSP R1, szyny stabilizujące, pilarka spalinowa, agregat prądotwórczy o mocy 7kW, aparaty powietrzne.

Zabudowa została wykonana przez firmę MotoTruck z Kielc. Jest to jedyne auto tej klasy wśród jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa kujawsko-pomorskiego, oraz 7 w naszym województwie wraz Państwowymi i Zakładowymi Strażami Pożarnymi.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła nasza redakcja.

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA