Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO
AUTOPROMOCJA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal trwa. Nadal licytowane są przedmioty i gadżety na aukcjach internetowych. Wczoraj natomiast kwestowano na ulicach i w instytucjach kultury. Ile udało się zebrać na Pałukach?

Gąsawa  Finał Orkiestry w Gąsawie odbył się w Hali Widowiskowo – Sportowej. Podczas gąsawskiego finału na grających na rzecz WOŚP czekało wiele atrakcji; loteria fantowa, kiermasz książek, malowanie tatuaży, pomiar ciśnienia i cukru, kawiarenka.

fot. Gąsawa

W trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany został pokaz musztry oraz judo przygotowany przez Zespół Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Ponadto wystąpiła grupa taneczna STYLERS, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie, harcerze z Lasek Wielkich i uczennica Szkoły Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowejwsi Pałuckiej zorganizowała pokaz ratownictwa medycznego. Odbył się również pokaz Kowbojów z Silverado City i Wesołego MIMA Norberta. Łączna kwota zebrana podczas Gąsawskiego Finału to 10.500,00 zł.

Rogowo  Rogowskie granie tradycyjnie rozpoczęła zbiórka krwi. Krwiodawcy z Klubu HDK-PCK "Strażak" także stanęli na wysokości zadania. Dzięki temu udało się zebrać aż 37.800 litrów krwi.

fot. Gminny Dom Kultury w Rogowie

Na scenie wystąpiły przedszkolaki z Rogowa, Chór Aster, oraz młodzież szkolna. Teatr OdNowa zaprezentował publiczności spektakl "Na językach". Podczas wielkiego grania udało się zebrać 16976,38 zł.

Żnin  Orkiestrowe granie rozpoczął Bieg Policz się z Cukrzycą .Zawodnicy to startu stanęli przy Baszcie. Ponadto na Rynku żnińscy harcerze uczyli zasad pierwszej pomocy, zdobiono  wielkoorkiestrowe żagli, na rozgrzanie serwowano ciepły poczęstunek.

fot. Gmina Żnin

W Żnińskim Domu Kultury wystąpiła sekcja ŻDK oraz zaproszeni goście, Liczne występy i aukcje zakończył koncert zespołu Mokka Band, a po nim tradycyjnie o godzinie 20:00 światełko do nieba. W Żninie wolontariusze zebrali 55 211,77zł

Barcin Barcińskie granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło się o godzinie 9:30 na hali  widowisko - sportowej. W programie - występy artystyczne dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Barcinie, Studia Kreacji Tańca oraz lokalnych artystów.

fot. MDK Barcin

Liczne aukcje i kiermasze książek, zabawek, smakołyków oraz kawiarenki, pachnącej kawą i domowym ciastem. Spod MDK wystartował  uliczny bieg "Policz się z cukrzycą" . Na zakończenie wystąpił zespół Mitra. W Barcinie zebrano łącznie 67 000zł.

 

 

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA