Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

Przed świętami Bożego Narodzenia została otworzona trasa szybkiego ruchu S5 odcinek 7 Jaroszewo - granica województwa. I choć kierowcy cieszą się z nowej trasy, sen z powiek spędza wszystkim budowa drogi wojewódzkiej 251. Skontaktowaliśmy się Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, zlecających budowę, z zapytaniem jak wygląda realizacja inwestycji.

fot. Goniec Pałucki / zdjęcie poglądowe


Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy poinformował nas, że firma Eurovia kontynuuje prace na DW nr 251. Zakończyła się modernizacja kolejnego odcinka w Juncewie przy rondzie. Modernizowana jest kolejna część ulicy Aliantów oraz odcinki drogi w Słębowie. Podstawowe prace na ulicy Dworcowej w Żninie są zakończone. Zdaniem wykonawcy przywrócenie przejezdności utrudni prowadzenie robót wykończeniowych na tym odcinku. W ocenie Zarządu Dróg Wojewódzkich i inżyniera kontraktu powinno stać się to priorytetem.

W naszej ocenie wykonawca ma niewystarczające zaangażowanie sprzętu i pracowników, na co wielokrotnie zwracaliśmy już uwagę. Mając na uwadze bardzo duże zaawansowanie inwestycji przekraczające ponad 75 % dążymy do zakończenia zadania z dotychczasowym wykonawcą. Ze względu na wszystkie roboty dodatkowe (m.in. wymiany gruntu, kolizje, odkrycia archeologiczne) firma Eurovia deklaruje zakończenie zadania latem tego roku. Przypominam, że niestety, w całym kraju zarządcy dróg borykają się z tym samym problemem – zawyżaniem kosztów przez wykonawców i wstrzymywaniem przez nich prac. Doświadczamy tej sytuacji w Kujawsko-Pomorskiem.

Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy

Zarząd Województwa wiosną ubiegłego roku zlecił inwentaryzację sytuacji na modernizowanych drogach. Została ona zakończona i w efekcie rozwiązaliśmy umowę z wykonawcą inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 548, gdzie wykonawca zrealizowała zaledwie 30 % zaplanowanych prac. Na taki krok ZDW w Bydgoszczy zdecyduje się, kiedy dalsza współpraca z wykonawcą nie daje szans na dokończenie inwestycji.

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA