Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

W grudniu minął rok, odkąd Lafarge w Polsce połączyło siły z dyrekcją Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Dzięki inicjatywie klasy patronackiej uczniowie gminy Barcin mogą przygotowywać się do przyszłego zawodu m.in. ślusarza, spawacza i mechanika. Projekt wspiera dobre praktyki kształcenia przyszłych pracowników.

10 grudnia 2018 roku firma Lafarge w Polsce podpisała porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona została patronacka klasa kształcenia zawodowego. Z okazji pierwszej rocznicy Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy wraz z Dyrektorką Szkoły Renatą Koszczewską-Smutek podsumowali dotychczasowe działania, dziękując za zaangażowanie uczniom i pracownikom. Na poczet rozwoju przyszłych kompetencji uczniowie otrzymali upominki od dyrektora cementowni Marka Michalskiego w postaci praktycznych zestawów narzędzi.

Edukacja to jeden z kluczowych obszarów, w który inwestujemy, gdyż mamy świadomość, że w ten sposób rozwijamy potencjał młodych ludzi i przygotowujemy ich do wykonywania przyszłego zawodu. Kształcenie zawodowe jest korzyścią zarówno dla młodych ludzi, jak i branży przemysłowej, czy budownictwa. Chcemy wspierać i promować dobre praktyki kształcenia przyszłych pracowników na rynku.

Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy

W ramach uczczenia pierwszej rocznicy pracownicy Cementowni Kujawy poprowadzili warsztaty, podczas których przybliżyli uczniom zagadnienie Utrzymania Ruchu, a także istotę przeprowadzania inspekcji. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i wiedzą, zdając tym samym pierwszy test pozwalający im na wspólne wejście na teren Zakładu Cementowni Kujawy oraz obserwację pracowników w praktyce. Podzielili się także wrażeniami z pierwszego roku nauki i opowiedzieli m.in. o praktykach w firmie Parem, gdzie poznali podstawy produkcji warsztatowej. Na dowód zdobytego doświadczenia w minionym roku przekazali na ręce dyrektora cementowni Marka Michalskiego własnoręcznie wykonane pamiątkowe młotki.

Dziękuję naszym partnerom – firmie Parem i Pałuckiemu Stowarzyszeniu „Przyszłość”, którzy zaangażowali się w inicjatywę i wspierają uczniów na drodze ich marzeń i planów zawodowych. Jesteśmy dumni, że dzięki naszym działaniom możemy obserwować postępy i cieszyć się sukcesami klasy patronackiej.

Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy


Lafarge jako odpowiedzialny inwestor i pracodawca regularnie od 2016 roku angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności skupionej wokół Cementowni „Kujawy” w gminie Barcin. Chcąc być dobrym sąsiadem, firma zaprasza przedstawicieli regionalnych ugrupowań, pracowników firmy i mieszkańców do stołu, żeby porozmawiać o problemach lokalnych i obszarach, w których Lafarge może zaproponować pomoc. W czerwcu 2019 Cementownia „Kujawy” otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego w kategorii Gospodarka.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA