Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

W minioną niedzielę na hali widowiskowo - sportowej w Gąsawie spotkali się wszyscy Ci, którzy chcieli pomóc Jakubowi Warczyńskiemu, u którego zdiagnozowano autyzm. Nie zawiedli. Dzięki ich ofiarności i zaangażowaniu udało się zebrać na leczenie chłopca ponad 17 tys. zł.

 

Jakub Warczyński ma 2 lata i mieszka razem z rodzicami i bratem Krzysiem w Łysininie. Zdiagnozowano u niego autyzm. Niestety jest zbyt mały żeby korzystać z Ośrodka w którym jest jego starszy brat. Obecnie ma zapewnione wczesne wspomaganie rozwoju (8h terapii miesięcznie) i kilka godzin terapii prywatnej. U jego brata Krzysia, który ma 6 lat, w wieku niespełna 2 lat zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Krzysiu jest uczniem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczyego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, który znajduje się w Bydgoszczy, gdzie objęty jest indywidualną terapią behawioralną, korzysta również z zajęć logopedycznych i integracji sensorycznej.

Rodzicom bardzo zależy na tym, żeby Jakub miał jak najwięcej godzin terapii zarówno behawioralnej jak i logopedycznej, im młodsze dziecko tym większa szansa na jak największą samodzielność w przyszłości. Dlatego ludzie dobrego serca, działacze społeczni i mieszkańcy gminy Gąsawa spotkali się w niedzielę na hali sportowo - widowiskowej w Gąsawie by wziąć udział w festynie charytatywnym. O tym jak było powiedziała nam jedna z organizatorek oraz pomysłodawczyni imprezy Elżbieta Hutek

Charytatywny Festyn dla Kubusia rozpoczął turniej dziecięcy piłki nożnej. Przed publicznością wystąpiły również przedszkolaki z Gąsawy. Gąsawskie Morsy wchodziły do basenu z wodą. Zatańczyli Stylersi, zaśpiewał Krzysztof Star, wystąpił teatr Vaśka z Torunia. Przez cały czas trwania imprezy można było oddać krew. Były alpaki, kowboje z Silverado City. Działo się naprawdę bardzo dużo. Przez cały czas prowadzono licytacje, loterie fantowe. Można było zakupić stroiki i kartki świąteczne. Dzięki temu udało nam się zebrać 17,371.77zł

Elżbieta Hutek

Festyn zakończył pokaz zumba fitness. Głównymi organizatorem był Klub Sportowy Sokół oraz Elżbieta Hutek, którzy pragną podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację festynu oraz darczyńcom.

fot. Elżbieta Hutek

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA