Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Viktoryna, Helmuta

INFO
AUTOPROMOCJA

Nadleśnictwo Gołąbki przekaże dla Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. dr Andrzeja Hoffmana w Żninie 50 szt. choinek świerkowych. Za pośrednictwem działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża do domów zasłużonych krwiodawców naszego regionu trafią drzewka prosto z lasu. W dowód wdzięczności za piękną ofiarę na rzecz potrzebujących, ale i z potrzeby serca leśników, pośród których nie brakuje dawców krwi.    Warto przypomnieć, że Klub HDK PCK w Żninie funkcjonuje od 1970 roku i za niedługo obchodzić będzie 50-lecie swej działalności. Jest to pierwszy na Pałukach klub honorowych dawców, aktualnie zrzesza kilkaset osób, którzy co roku oddają ok. 300 litrów krwi. Kolejni ofiarodawcy będą mogli zaopatrzyć się w zieloną choinkę podczas akcji krwiodawstwa organizowanej przez lokalny PCK w dniu 6 grudnia br na Żnińskim Rynku.

Jesteśmy pewni, że krwiodawcy również cenią sobie drzewko naturalne, pachnące lasem, z nutą żywicy. Leśnikom bliskie jest takie podejście, gdyż sztuczna choinka wymaga produkcji tworzyw połączonej z emisją szkodliwych gazów. Nadleśnictwo Gołąbki oferuje świerka pospolitego, który w handlu ma swoje odpowiedniki w rodzaju świerk kłujący, syberyjski, srebrny.  

Leśnicy z Gołąbek proponują tradycyjnie drzewko pochodzenia rodzimego, które znamy ze spacerów w lesie. Już od 16 grudnia br uruchamiamy sprzedaż w kilku punktach, w tym przy siedzibie Nadleśnictwa w Gołąbkach oraz w leśniczówce Niedźwiedzi Kierz i Łysinin. Oczywiście są to drzewka cięte, które przy odpowiednich warunkach mają szansę przetrwać kilka tygodni nim opadną igły.

Na zbliżające się święta leśnicy z Gołąbek życzą wszystkim krwiodawcom dużo zdrowia, rodzinnej atmosfery, aby czas Bożego Narodzenia był źródłem radości i uśmiechu każdego dnia. Bogatego Mikołaja pod naszym drzewkiem!          

Józef Popiel

Cytat dnia

PRZECZYTAJ UWAŻNIE

 

 

 

KORONAWIRUS WE WŁOSZECH. WYWIAD Z MARTĄ KURDYKOWSKĄ

Od 10 marca br. cały kraj został objęty kwarantanną. Mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w uzasadnionych przypadkach. Jak teraz wygląda sytuacja w Italii? O tym rozmawialiśmy z Martą Kurdykowską, Pałuczanką, która mieszka we Włoszech.

AUTOPROMOCJA