Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Agnieszki, Jaroslawa

INFO

W połowie listopada, w Poznaniu, odbyła się V Międzyregionalna Konferencja „Szlak Piastowski - Nowe Wyzwania”, w której udział wzięli przedstawiciele Pałuk.

fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna


Na sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego spotkali się samorządowcy, gestorzy obiektów, przewodnicy turystyczni, członkowie organizacji turystycznych, reprezentanci uczelni wyższych oraz przedsiębiorcy działający na i w otoczeniu Szlaku Piastowskiego. Obecni byli również przedstawiciele Departamentu Turystyki w Ministerstwie Gospodarki.

Szlak Piastowski to główny szlak turystyki kulturowej Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Wśród najważniejszych poruszanych w czasie konferencji tematów znalazły się powstająca strategia komunikacji dla Szlaku Piastowskiego oraz wyniki audytu dostępności obiektów szlaku dla osób niepełnosprawnych. O realizowanych projektach opowiedzieli Tomasz Wiktor, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Agnieszka Komorowska z Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Działania operacyjne na szlaku przedstawili koordynatorzy szlaku z obu województw – Lidia Łączny, reprezentująca Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” oraz Monika Andruszkiewicz z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Pałuki”.

Koncepcja strategii komunikacji Szlaku Piastowskiego jest finansowana z projektu Cult-CreTE w ramach programu Interreg Europe.

W konferencji tradycyjnie już uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Żnińskiego reprezentujący Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Ziemi Pałuckiej, Gminę Gąsawa, Gminę Żnin, Powiat Żniński oraz Lokalną Organizację Turystyczną PAŁUKI.


źródło: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

„Jeżeli uważasz, że możesz czegoś dokonać albo, przeciwnie, że nie dasz rady - w obu przypadkach masz rację.” Henry Ford

 

PATRONAT MEDIALNY

AUTOPROMOCJA