Żnin

Imieniny: Pawla, Arnolda, Izydora

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

W dniu wczorajszym pracę w Urzędzie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim zakończył sekretarz i jednocześnie zastępca Burmistrza Tomasz Majewski. Powodem ma być brak zaufania.W dniu wczorajszym (22.10.2019) w godzinach wieczornych wypowiedzenie stosunku pracy z miesięcznym okresem wypowiedzenia otrzymał były dyrektor M-GOK  w Janowcu Wielkopolskim, który od lutego br zatrudniony był w Urzędzie Miejskim na stanowisku Sekretarza Gminy (½ etatu) oraz Zastępcy Burmistrza (½ etatu). Wypowiedzenie otrzymał bez świadczenia pracy.

Jaki jest powód zakończenia współpracy? Powiedział nam o tym Leszek Grzeczka, Burmistrz Janowca Wielkopolskiego.

Na jaw wyszły pewne fakty i dokumenty dotyczące pracy Pana Tomasza Majewskiego, w okresie gdy był dyrektorem Miejsko - Gminnego Domu Kultury w Janowcu Wielkopolskim. Na podstawie tego, zaufanie zostało utracone i taki krok był koniecznością. - mówił Burmistrz

Leszek Grzeczka, Burmistrz Janowca Wielkopolskiego

Ujawnione zdarzenie dotyczy spraw finansowych i dokumentacyjnych z zakresu prawa pracy, spraw pracowniczych i kadrowych.

Nie chce podawać szczegółów sprawy, bo nie mamy wszystkiego zebranego i udokumentowanego. Nie jest tajemnicą, że w tej kwestii będziemy pisać do prokuratury. Podstawy do takiego kroku były. Była to nawet konieczność i obowiązek. W dniu dzisiejszym poprosiliśmy Państwową Inspekcję Pracy o przeprowadzenie kontroli w zakresie spraw kadrowo – pracowniczych

dodaje Leszek GrzeczkaOd 14 października trwa w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury audyt, który ma zakończyć się 16 grudnia. W chwili obecnej prowadzone są czynności początkowe, polegające na przygotowywaniu dokumentów. Obejmuje on lata 2017-2018 i do połowy 2019 jednak nie jest wykluczone rozszerzenie zakresu prac audytorów i sprawdzenie jeszcze kolejnych lat.

Po zleceniu audytu, zaczęły pojawiać się niepokojące informacje z zakresu funkcjonowania MGOK’u. Poprosiłem o spotkanie z obecnym dyrektorem, audytorem i pracownikami, którzy zwrócili mi uwagę na ważne sprawy. Przekazali mi je w formie notatek.

mówił nam Burmistrz JanowcaTomasz Majewski w Urzędzie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim jako Sekretarz Gminy i Zastępca Burmistrza pracował od lutego br. Zgodnie ze słowami Burmistrza Leszka Grzeczki, swoje obowiązki wykonywał bardzo dobrze, a do Jego pracy nie było zastrzeżeń.

Nie miałem do pracy Pana Tomasza Majewskiego żadnych zastrzeżeń. Dobrze mi się z nim współpracowało. Jestem wdzięczny za pracę, kiedy ja byłem na zwolnieniu chorobowym. Skala faktów, które wyszły z poprzedniej pracy nie pozwalają mi na dalszą współpracę.

Leszek Grzeczka, Burmistrz Janowca Wlkp.Burmistrz Janowca Wielkopolskiego w grudniu ogłosi konkurs na stanowisko Sekretarza Gminy i Zastępcy Burmistrza. Jednak nie będą to dwa oddzielne stanowiska w zatrudnieniu na cały etat, a na pół etatu. W trakcie kampanii wyborczej obiecywał, że będzie oszczędność w gminie. Nie chce generować dodatkowych kosztów, chcę poprzestać łącznie na jednym etacie. Zatem albo zostanie zatrudniona zatrudnimy jedna osoba, która obejmie dwa stanowiska pracy, lub dwie osoby zatrudnione na pół etatu.

O rozwoju sprawy będziemy informować później

REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA