Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jackak Anatola

INFO
AUTOPROMOCJA

Z początkiem października, w Starostwie Powiatowym w Żninie została uruchomiona winda. Ponadto, z myślą o osobach niepełnosprawnych dostosowano do ich potrzeb łazienkę.


Starostwo Powiatowe w Żninie realizowało projekt pn. "Dostosowanie budynku Starostwa Powiatowego w Żninie do potrzeb osób niepełnosprawnych", które zostało dofinansowane ze środków PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Dzięki udziałowi w projekcie wybudowano zewnętrzną windę przyścienną, zmodernizowano pochylnię oraz wyremontowano łazienkę, dostosowując ją tym samym do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt składał się z dwóch zadań, tj.: budowa windy wraz z modernizacją podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy budynku Starostwa Powiatowego w Żninie oraz remont łazienki na potrzeby osób niepełnosprawnych w budynku Starostwa Powiatowego w Żninie.W ramach tego przedsięwzięcia przedłużono i skorygowano geometrię podjazdu dla osób niepełnosprawnych, zamontowano pochwyty, poręcze i barierki podjazdu. W celu montażu windy wykonano przebudowę części pomieszczeń budynku Starostwa Powiatowego, m.in. wykuto otwory drzwiowe do szybu windy, wykonano prace remontowe związane ze zmianą funkcji pomieszczeń z biurowych na ciągi komunikacyjne oraz wykonano prace związane z montażem windy.

Przebudowano pomieszczenie sanitarne na pierwszej kondygnacji budynku w celu wykonania toalety dla osób niepełnosprawnych poprzez poszerzenie otworu drzwiowego, zamontowanie urządzeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych wraz z zabezpieczeniami oraz wykonanie prac remontowych w pomieszczeniu sanitarnym.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków PFRON w kwocie 141 848,01 zł.

 

źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA