Żnin

Imieniny: Anieli, Jerzego

INFO
AUTOPROMOCJA
×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Od wczoraj na trasie DK5 pomiędzy Rogowem, a Lubczem obowiązuje zmiana organizacji ruchu w związku z realizacją kolejnego etapu budowy S5. Kierowcy będą jechać pod wiaduktem.Przypomnijmy, w maju br. pojawiły  się problemy z budowanym za Rogowem wiaduktem. Z uwagi na grząski grunt budowla osiadła o 7 centymetrów. Pojawiły się sygnały, że wiadukt ten może zostać rozebrany i wybudowany od nowa. Wykonawca, z uwagi na wydłużający się czas realizacji inwestycji, wybrał metodę naprawy wiaduktu zwaną palowaniem.

Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy przekazał nam wówczas informację iż, wykonawca poradził sobie z zaistniałą sytuacją, jednak wpłynie ona na czas realizacji inwestycji.

Jeśli chodzi o sprawę przedmiotowego obiektu: na chwile obecną wykonawca wdraża program naprawczy zgodnie z którym w rejonie obiektu wykonywane będą dodatkowe pale – na chwilę obecną nie ma mowy o żadnych rozbiórkach wybudowanego wiaduktu.

Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy

Wykonawca poradził sobie z zaistniałym problemem i już od wczoraj kierowcy jadący w kierunku zarówno Żnina jak i Gniezna muszą liczyć się z utrudnieniami. Droga krajowa nr 5 w pobliżu wiaduktu została zamknięta, a ruch odbywa się pod obiektem. Natomiast w dniu dzisiejszym pracownicy usuwali wierzchnią część asfaltu i w dalszej kolejności będą wykonywać prace mające na celu połączenie już wybudowanej części S5 z wiaduktem.Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad stan zaawansowania kontraktu na odcinku 7 : węzeł Żnin Północ (pierwotna nazwa węzeł Jaroszewo) - granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego wynosi około 89 procent.

Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Obecnie realizowana jest warstwa ścieralna na jezdniach głównych, trwa montaż barier ochronnych i ekranów akustycznych. Obiekty mostowe w większości są na ukończeniu, a na pozostałych obiektach trwają prace wykończeniowe. Udostępnienie do ruchu przedmiotowego odcinka planowane jest jeszcze w 2019 roku.


REKLAMA

Cytat dnia

„Czy rzeczywiście potrzebujemy więcej czasu? Czy też potrzebujemy więcej dyscypliny, by wykorzystać czas, który mamy?”.

Kerry Johnson

AUTOPROMOCJA