Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jackak Anatola

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu 18 września 2019 r. dzielnicowi oraz kierownicy rewirów dzielnicowych z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w wojewódzkich eliminacjach do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych  w czerwcu 2019 r. oraz 26 kierowników rewirów dzielnicowych. W salach wykładowych oraz na strzelnicy uczestnicy zostali poddani ocenie w trzech konkurencjach: test z wiedzy policyjnej, symulacja przyjęcia interesanta oraz strzelanie z broni palnej.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego, który otrzymał tytuł najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego został: mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Miejsce drugie zajęła sierż. szt. Joanna Korpus z KMP w Bydgoszczy. Na trzecim miejscu uplasował się mł. asp. Piotr Rączkowiak z KPP w Chełmnie.Nagrody i dyplomy dla laureatów zostały  ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którego reprezentował Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Dla policjantów, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce nagrody ufundował  Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki: 1. KPP w Żninie, 2. KMP w Bydgoszczy, 3. KPP w Chełmnie.

Ponadto w zawodach uczestniczyli kierownicy rewirów dzielnicowych. Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł najlepszego Kierownika Rewiru Dzielnicowych woj. kujawsko pomorskiego otrzymał: asp. szt. Robert Wróblewski z KPP w Żninie. Miejsce II –  asp. szt. Marcin Kopacki z KPP w Rypinie. Miejsce III – asp. szt. Marcin Koziński – KMP we Włocławku.

Nagrody za zajęcie I – III miejsca w tej kategorii ufundował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.Nagrody rzeczowe dla policjantów, którzy zajęli miejsca od 4 do 6 ufundował Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Grupy Wojewódzkiej Sekcji Polskiej IPA. Dodatkowo nagrody za zajęcie przez dzielnicowych miejsca od I – III i za zajęcie I miejsca przez kierownika dzielnicowych, a także puchar dla najlepszej drużyny ufundował Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby przez dzielnicowych. W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 22-25 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który uzyskał pierwszą lokatę.


 
Autor: nadkom. Arkadiusz Szkodziński Ekspert Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA