Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy przykrą informację o śmierci bryg. mgr inż. Jarosława Umińskiego, emerytowanego strażaka Państwowej Straży Pożarnej, który był również zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

Jak przekazał nam bryg. Waldemar Ulatowski z KP PSP w Żninie bryg. Jarosław Umiński zmarł w dniu 14 września w wyniku wypadku nad Zalewem Koronowskim, nad który udał się na ryby. Ze wstępnych informacji wiemy, że wpadł do wody z łódki. Niestety pomimo natychmiast podjętej reanimacji lekarz stwierdził zgon.

Brygadier Jarosław Umiński w szeregi straży Pożarnej wstąpił w 1988 roku jako „junak” uczestnicząc w kursie w ramach służby zastępczej OC, następnie w 1991 ukończył kurs podoficerski, 1994 ukończył Szkołę Aspirantów, a 1999 roku Szkołę Główną PSP w Warszawie zdobywając tytuł Inżyniera Pożarnictwa, swoją przygodę ze strażą zaczynał od pomocnika przewodnika roty, pełnił funkcję dyspozytora w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, był dyżurnym operacyjnym w Komendzie Wojewódzkiej, Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego w KM PSP w Bydgoszcz a od dnia 01-lutego 2010 decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu powołany został na Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Żninie gdzie pełnił służbę do dnia 30-06-2017.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA