Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Gerarda, Teodora

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu wczorajszym przedstawiciele władz samorządowych, osoby odpowiedzialne za inwestycję, wykonawca i uczniowie dokonali symbolicznego otwarcia nowo wybudowanej hali sportowej w systemie pasywnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Jej poświęcenia dokonał abp. Wojciech Polak, Prymas Polski.

fot. Goniec Pałucki

W dniu wczorajszym, wśród wojewody kujawsko - pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, wicemarszałka województwa kujawsko - pomorskiego Dariusza Kurzawy, poseł na sejm Ewy Kozaneckiej, Abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz przedstawicieli władz samorządu lokalnego, uczniów, nauczycieli, grona pedagogicznego i zaproszonych gości dokonano otwarcia pełnowymiarowej, wybudowanej w systemie pasywnym hali sportowej. Burmistrz Żnina Robert Luchowski podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę obiektu wręczając pamiątkowe grawertony.

Gmina to nie tylko wspaniałe krajobrazy, turystyka, rolnictwo, ale to my, jej mieszkańcy. I to właśnie z myślą o mieszkańcach powstał ten obiekt. Owa hala, w której dzisiaj się znajdujemy to w pierwszej kolejności obiekt sportowy, w którym będą odbywały się zajęcia lekcyjne, ale też placówka która będzie miejscem rozwoju kultury i sportu. Sportu nie tylko w pojęciu mikro, ale ze względu na wymiarowość tej hali, również w pojęciu makro.

Robert Luchowski, burmistrz Żnina

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski złożył gratulację wszystkim osobom zaangażowanym w budowę hali.

Hala wybudowana w systemie pasywnym, która będzie bardzo oszczędną, to inwestycja w młodzież, dzieci, w zdrowe wychowanie. Potrzeba tego, aby utrzymać młodzież i mieszkańców Żnina w tym miejscu, aby to miasto mogło się rozwijać. Naprawdę wspaniała inwestycja w naszym województwie.

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski

O inwestycji i jej najważniejszych dwóch kluczowych wymiarach opowiedział Paweł Piechowiak, dyrektor Wydziału Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji.

Będąc odpowiedzialnym za to przedsięwzięcie pragnę wyrazić ogromną radość z tego celu. Cel, został osiągnięty w dwóch kluczowych wymiarach. Pierwszy to pasywność, czyli szczelność powietrzna, potwierdzona na koniec budowy specjalistycznym, niezależnym badaniem. Co więcej, my ten współczynnik osiągnęliśmy dwukrotnie lepszy, niż ten który był założony w dokumentacji projektowej. Drugim elementem ważnym jest podłoga. Komfort i bezpieczeństwo. Mamy w Żninie podłogę, która jest wyposażona w nawierzchnię jednego z najlepszych produktów cenionego producenta na świecie. Mamy nawierzchnię, która jest wykorzystywana w obiektach rangi światowej, na której odbywają się wydarzenia też rangi światowej. I to jest nasz wspólny sukces. Na to wszystko pracował zespół. I nie było by tego wszystkiego gdyby nie mądrość i doświadczenie.

Paweł Piechowiak, dyrektor Wydziału Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji

Uroczystego przecięcia wstęgi i symbolicznego otwarcia hali dokonali: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, burmistrz Żnina Robert Luchowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żninie Grzegorz Koziełek, doradca burmistrza Żnina do spraw rozwoju w latach 2014-2017, dyrektor wydziału Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy Paweł Sikora, skarbnik gminy Żnin Aleksandra Szpek, dyrektor wydziału Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Żninie Paweł Piechowiak, Andrzej Teska właściciel firmy „Dom”, przewodniczący komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Żninie Sławomir Kujawa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Śniadeckiego w Żninie Jacek Otto, Kornelia Dobaczewska reprezentująca szkołę i gminę w żeglarstwie w zawodach szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego oraz Joachim Mazur  hokeista, wicemistrz Polski w hokeju na trawie podczas ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.

Wartość hali sportowej w systemie pasywnym wyniosła około 10 mln zł.  Urząd Miasta na tą inwestycję pozyskał dofinansowanie w wysokości 2, 5 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Będą mogły się odbywać na niej rozgrywki dowolnego szczebla, a dla kibiców przygotowano 224 miejsca siedzące.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA