Imieniny: Lidii, Augusta

INFO

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Torunia zorganizował w Żninie spotkanie z mieszkańcami pn. "Dzień z czystym powietrzem".

fot. Goniec Pałucki

Podczas spotkania pracownicy WFOŚiGW udzielali informacji na temat skorzystania z programu "Czyste powietrze". Odpowiadali na pytania w jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację czy wymianę pieca, w jaki sposób pokryć koszt własny jeśli na taki wydatek nie jesteśmy przygotowani.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ireneusz Stachowiak, podsumował miniony rok, w którym mieszkańcy Żnina skorzystali z tego programu. Łącznie było to 120 wniosków, podpisano 89 umów na łączną kwotę ponad 1 285 000zł. w formie dotacji oraz 184 000zł w formie pożyczki. 

Ponadto dla przybyłych przygotowano gry i zabawy.

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku. Adresatami Programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania. Mogą oni wnioskować o dotację lub pożyczkę przeznaczoną na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Wielkość dofinansowania jest zależna od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy, a zakres prac objęty dofinansowywaniem od wieku budynku.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA