Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Torunia zorganizował w Żninie spotkanie z mieszkańcami pn. "Dzień z czystym powietrzem".

fot. Goniec Pałucki

Podczas spotkania pracownicy WFOŚiGW udzielali informacji na temat skorzystania z programu "Czyste powietrze". Odpowiadali na pytania w jaki sposób można ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację czy wymianę pieca, w jaki sposób pokryć koszt własny jeśli na taki wydatek nie jesteśmy przygotowani.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ireneusz Stachowiak, podsumował miniony rok, w którym mieszkańcy Żnina skorzystali z tego programu. Łącznie było to 120 wniosków, podpisano 89 umów na łączną kwotę ponad 1 285 000zł. w formie dotacji oraz 184 000zł w formie pożyczki. 

Ponadto dla przybyłych przygotowano gry i zabawy.

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła oraz niskiej jakości paliwa. Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku. Adresatami Programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania. Mogą oni wnioskować o dotację lub pożyczkę przeznaczoną na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Wielkość dofinansowania jest zależna od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy, a zakres prac objęty dofinansowywaniem od wieku budynku.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA