Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Z początkiem sierpnia na czele Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej stanął nowy komendant. Paweł Szymański zastąpił na tym stanowisku działającego od 29 marca 2016 roku Jerzego Nowaka.

 Ustępujący Komendant jak i nowo powołany wzięli udział w spotkaniu ze Starostą Żnińskim Zbigniewem Jaszczukiem. W spotkaniu tym udział wzięli również m.in. Wiceprezes ds. ochrony wód Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy Przemysław Stranz, Wicestarosta Andrzej Hłond, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Wiesław Rumel.

Starosta Żniński wręczył ustępującemu Komendantowi Jerzemu Nowakowi podziękowanie za dotychczasową służbę na rzecz przeciwdziałania szkodliwym społecznie oraz gospodarczo zjawiskom naruszającym racjonalną gospodarkę rybacką na śródlądowych wodach powierzchniowych Powiatu Żnińskiego.  Podczas spotkania wspólnie omawiano problemy związane z ochroną wód na terenie naszego regionu w tym m.in. tematy dotyczące kłusownictwa, korzystania z jednostek pływających napędzanych silnikiem spalinowym na śródlądowych wodach powierzchniowych Powiatu Żnińskiego oraz czystości terenów wzdłuż linii brzegowej jezior.

Paweł Szymański jest członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego, Koła Wędkarskiego Nr 146 w Lubostroniu. Dotychczas pełnił funkcję strażnika Społecznej Straży Rybackiej. Na dzień dzisiejszy w szeregach Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego jest 11 osób głównie z terenu Lubostronia i Barcina.

Przypomnijmy, że w 2015 roku Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy zwrócił się do Starosty Żnińskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej na wodach powierzchniowych Powiatu Żnińskiego. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym Rada Powiatu w Żninie w drodze uchwały wyraża zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez uprawnionego do rybactwa lub zainteresowane organizacje społeczne, w tym przypadku Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Bydgoszczy i uchwala jej regulamin.

Rada Powiatu w Żninie wyraziła zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego uchwałą Nr IX/87/2016 z dnia 12 lutego 2016 roku w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego oraz uchwalenia regulaminu Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żnińskiego. Istnienie Społecznej Straży Rybackiej podnosi skuteczność działania służb kontrolujących, wzmacnia przestrzeganie przez społeczeństwo przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym, w tym zasad amatorskiego połowu ryb, dewastacji urządzeń i sprzętu rybackiego oraz naruszaniu przepisów o ochronie naturalnego środowiska wodnego.

źródło tekst i fot: Starostwo Powiatowe w Żninie

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA