Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Długo wyczekiwany remont - przebudowa ulicy 700-lecia stała się faktem. Choć mieszkańcy tej ulicy zgłaszają problemy z dojazdem do swoich domów, a przedsiębiorcy problemy z dostawami towarów do sklepów, czas najwyższy aby ta ulica została wyremontowana.

fot. Goniec Pałucki

Prace na ulicy 700-lecia rozpoczęły się na początku tego tygodnia. Jak przekazał nam kierownik budowy mgr inż. Jarosław Łoś prace rozpoczęły się od mostu na rzece Gąsawka, i dalej będą wykonywane w kierunku Kościoła pw. Św. Floriana w Żninie.

Wykonawcą robót jest bydgoska firma Betpol Spółka Akcyjna. Zakończenie zasadniczej części prac jest planowane na drugą połowę listopada br. Istnieje niebezpieczeństwo wydłużenia terminu prac ze względu na odbywające się działania archeologiczne, które będą prowadzone w trakcie realizowanego zadania drogowego. Nawierzchnia nowej drogi wykonana zostanie z kostki granitowej, z tej samej kostki wykonane będą miejsca postojowe. Chodnik oraz ścieżka rowerowa będą wykonane z warstwy ścieralnej: kostki betonowej wibroprasowanej typu starobruk, na chodniku kolor szary natomiast na ścieżce rowerowej koloru czerwonego.

Łączna długość przebudowywanego odcinka to 135 metrów. Szerokość jezdni będzie wynosiła 3 metry. Dodatkowo zostanie wykonany pas postojowy z 9-cioma miejscami postojowymi o szerokości 3 metrów. Ścieżka rowerowa - 2 metry szerokości, chodnik po obu stronach - od 1,45 m do 2,80 metra szerokości.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA