Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

Polska Policja to największa formacja resortu spraw wewnętrznych i administracji. Jej funkcjonariusze przy wsparciu pracowników Policji codziennie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli i pilnują porządku publicznego. Każdego dnia z determinacją, poświęceniem i odwagą narażają swoje życie i zdrowie w trosce o dobro drugiego człowieka. Podczas uroczystości odznaczono zasłużonych policjantów. Wśród uhonorowanych Krzyżami Zasługi za Dzielność znaleźli się dwaj żnińscy policjanci.

fot. KPP w Żninie24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze — ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, odbyły się w środę (24.07.2019r.) w Warszawie na Zamku Królewskim, a następnie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego.

Podczas uroczystości zostały wręczone m.in. Krzyże Zasługi za Dzielność. Z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odznaczenia otrzymali żnińscy dzielnicowi: mł. asp. Karol Susz i mł. asp. Dawid Superczyński.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym, życzymy przede wszystkim bezpieczeństwa oraz wielu sukcesów zawodowych.

 

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA