Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

W czwartek, 25 lipca na terenie żnińskiej Komendy Policji, Komendanci Powiatowi Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, nadkom. Mariusz Gaik,  st. bryg. Grzegorz Rutkowski oraz Starosta Żniński  Zbigniew Jaszczuk podziękowali mieszkańcowi Poznania Panu Maciejowi Stawickiemu za bohaterską postawę i uratowanie życia kobiecie i mężczyźnie, którzy potrzebowali pomocy znajdując się we wodzie w Jeziorze Chomiąskim.

fot. KPP w Żninie

Zarówno Komendanci jak i włodarz powiatu wyrazili pełne uznanie za odwagę i determinację w działaniu mężczyzny, który zapobiegł jeszcze większej tragedii. Na dowód wypowiedzianych słów złożyli na jego ręce list gratulacyjny.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielną noc, 21 lipca tuż przed północą, w Chomiąży Szlacheckiej. To wtedy wypoczywający na jednym z ośrodków mężczyzna, mieszkaniec Poznania, usłyszał niepokojącego odgłosy w pobliżu plaży, które świadczyły o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. Wówczas 46-latek natychmiast pobiegł na brzeg jeziora zobaczyć kto tej pomocy oczekuje.

Ku swojemu zaskoczeniu, zauważył trzech mężczyzn i kobietę, którzy znajdowali się już w wodzie, a ich rower wodny, którym płynęli zatonął. Bez wahania, wykorzystując znajdujący się przy brzegu plaży kajak oraz umiejętności ratownicze, ruszył na pomoc topielcom. Dzięki wykorzystaniu tego kajaka,  jeden z mężczyzn i kobieta zostali wyciągnięci przez 46-latka na brzeg.

Niestety, jak wyraził się nasz bohater, zabrakło czasu na udzielenie pomocy pozostałym mężczyznom, którzy zniknęli pod wodą. Całą akcję ratunkową utrudniała pora nocna i całkowite zaciemnienie tego terenu. Następnie mężczyzna na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe, Policję oraz Straż Pożarną. Dzięki takiej postawie 46- latka udało uratować te dwie osoby, które jak się okazało po zbadaniu przez lekarza, nie odniosły żadnych obrażeń i zapobiec większej tragedii.

Ponadto dzięki szybkiej reakcji i zgłoszeniu mężczyzny służby ratunkowe mogły szybko rozpocząć swoje działania celem odnalezienia mężczyzn.

Sprawia tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę w Chomiąży Szlacheckiej z udziałem mieszkańców Bydgoszczy prowadzona jest pod nadzorem prokuratury. Śledztwo ma wyjaśnić  okoliczności utonięcia dwóch osób.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA