Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

W sobotę, 6 lipca 2019 roku sekcja lekkoatletyczna trenująca pod skrzydłami przy Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podsumowała miniony sezon 2018/2019. Niemal wszyscy zawodnicy wraz z rodzicami i trenerami, dzięki uprzejmości Prezesa BOSiR Barcin - Krzysztofa Wolskiego, spotkali się przy okolicznościowym grillu - były kiełbaski, karkówka, wata cukrowa i popcorn. Nie zabrakło pysznych ciast i babeczek oraz pięknego tortu, o które to wypieki zadbali rodzice. 

fot. BOSiR

Podsumowując miniony sezon.. no cóż.. był intensywny - zdecydowanie. Zarazem piękny! Dostarczył nam wszystkim cudownych emocji! Trenerzy - Rafał Moritz i Andrzej Luzak - wielokrotnie mieli powody do dumy. Uczestnictwo w programie „Lekkoatletyka dla Każdego” oraz ciężka i systematyczna praca przyniosły wymierne i jednocześnie oczekiwane efekty. Do największych należy z pewnością zaliczyć - 1. miejsce Aleksandra Grześkowiaka (2008) w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w biegu na 300m w Łowiczu, w którym to uczestniczył krótko po wywalczeniu 1. miejsca w XXV Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych rozgrywanym w Łodzi.

Na zawodach tych mięliśmy kilku finalistów - Nicola Moritz (2006) zajęła 4. miejsce w skoku w dal, natomiast Julia Krysiak (2006) była 6. w tej samej konkurencji. Także 6. miejsce wywalczył Nikodem Robaczewski (2007), który startował w biegu na 60m. Do półfinału biegu na 60m zakwalifikowała się Zuzanna Zubel (2008), a Oldze Jankowskiej (2009) zabrakło 0,003s by się w nim znaleźć.. Świetny debiut odnotował najmłodszy zawodnik sekcji - Wiktor Czyżewski (2011). Idąc dalej.. Ogromny sukces odniosły dziewczęta - Olga Jankowska (2009), Amelia Cholewińska (2007), Kinga Nowicka (2006), Julia Macina (2006), Natalia Jordanowska (2006) oraz Nicola Moritz (2006), zajmując 6. miejsce w Ogólnopolskim Finale Czwórboju Lekkoatletycznego w Ostródzie. Nicola Moritz (2006) zajęła na tej imprezie 3. miejsce w klasyfikacji indywidualnej (wielobój). Następnie - Julia Krysiak (2006) i Norbert Naborczyk (2006) reprezentowali województwo Kujawsko-Pomorskie na Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych "LDK" w Warszawie. Zawodnicy sekcji zdobyli 8 medali na Halowych Mistrzostwach Województwa w Toruniu, 3 medale na Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych i aż 17 medali na Mistrzostwach Województwa w Lekkoatletyce zorganizowanych w Białych Błotach. Wielokrotnie stawali na podium zawodów z cyklu Grand Prix "Pomorza-Kujaw-Pałuk". Wygrali Czwórmecz w Szubinie. Wszystkich sukcesów nie sposób wymienić!

Oczywiście o sukcesach nie byłoby mowy, gdyby nie wspomniani już wcześniej trenerzy - Rafał Moritz i Andrzej Luzak. Wkład ich pracy jest nieoceniony. Należy docenić również zaangażowanie rodziców, którzy wspierają i dopingują swoje pociechy. Podziękowania należą się także - Prezesowi Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Krzysztofowi Wolskiemu, dzięki któremu współpraca na linii: klub - trenerzy - zawodnicy - rodzice, układa się wyśmienicie! Bez wątpienia docenić należy również pracowników Stadionu Miejskiego w Barcinie, dzięki którym wszyscy czujemy się tam jak w domu, a zawodnicy mają wyśmienite warunki do pracy i rozwoju. Ogromne zasługi również dla sponsorów i partnerów - dzięki ich hojności sekcja lekkoatletyczna prezentuje się wspaniale i jest zauważalna! Są z nami: Urząd Miejski w Barcinie z Burmistrzem Barcina na czele - Michał Pęziak, firma MAPEI, firma Trzuskawica A CRH Company, firma Tele-Strop-System - Grzegorz Radzikowski, firma Cometto - Zdzisław Ciszewski, Pan Marcin Naborczyk, Pan Robert Popielarz, Pan Tomasz Safijan a także kilku darczyńców, którzy pragnęli pozostać anonimowi. Za wszystko to serdecznie dziękujemy! Jak wszyscy zawodnicy i ich trenerzy zapowiedzieli - ".. na laurach nie spoczniemy, by nadchodzący sezon był równie dobry!". Zatem trzymamy za słowo!


Damian Kaśków

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA