Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jonasza, Mateusza

INFO

Jak wyglądają poszczególne środki odurzające, w czym można je przechowywać, w jaki sposób rozpoznać czy uczeń znajduje się pod wpływem narkotyków lub dopalaczy, gdzie szukać pomocy w walce z uzależnieniem – to zagadnienia, które asp. sztab. Edyta Gościńska z KPP Żnin oraz pani Paulina Arkuszewska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żninie omawiały podczas Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Barcinie.

fot. KPP w Żninie


W poniedziałek, 10 czerwca br. asp. sztab. Edyta Gościńska – koordynator ds. profilaktyki społecznej w żnińskiej komendzie oraz pani Paulina Arkuszewska zajmująca się profilaktyką uzależnień w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żninie wygłosiły prelekcję dotyczącą  dopalaczy i narkotyków podczas Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Barcinie. Prelegentki podczas swoich wystąpień, przy pomocy prezentacji multimedialnej, omówiły jak wyglądają poszczególne środki odurzające oraz przedmioty, w których mogą być przechowywane. Wyjaśniły pedagogom jak postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole oraz po czym można poznać, że uczeń znajduje się pod działaniem środków psychoaktywnych.

Przekazano również informacji o dopalaczach, po które sięgają młodzi ludzie, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie niosą one zagrożenie.  Policjantka zaprezentowała walizkę narkotykową, która zawiera 36-atrap środków odurzających i różnych akcesoriów służących do ich  zażywania i przechowywania. Natomiast pani Paulina Arkuszewska na spotkanie przyniosła NARKOgogle, które symulują wiele skutków zażywania zabronionych substancji, jak np. zniekształcenie obrazu, zaburzenia percepcji, dezorientacja.  

Cytat dnia

"Żyj, po prostu prawdziwie żyj,
Dla ludzi życzliwość miej,
I jedną tę samą twarz.
A gdybyś miał choć raz wątpliwości cień,
To w sercu poszukaj swym
Przepisu na świat."

Bajm - Niby Nic

AUTOPROMOCJA