Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Waleriana, Wilgiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

Jak wyglądają poszczególne środki odurzające, w czym można je przechowywać, w jaki sposób rozpoznać czy uczeń znajduje się pod wpływem narkotyków lub dopalaczy, gdzie szukać pomocy w walce z uzależnieniem – to zagadnienia, które asp. sztab. Edyta Gościńska z KPP Żnin oraz pani Paulina Arkuszewska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żninie omawiały podczas Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Barcinie.

fot. KPP w Żninie


W poniedziałek, 10 czerwca br. asp. sztab. Edyta Gościńska – koordynator ds. profilaktyki społecznej w żnińskiej komendzie oraz pani Paulina Arkuszewska zajmująca się profilaktyką uzależnień w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Żninie wygłosiły prelekcję dotyczącą  dopalaczy i narkotyków podczas Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Barcinie. Prelegentki podczas swoich wystąpień, przy pomocy prezentacji multimedialnej, omówiły jak wyglądają poszczególne środki odurzające oraz przedmioty, w których mogą być przechowywane. Wyjaśniły pedagogom jak postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole oraz po czym można poznać, że uczeń znajduje się pod działaniem środków psychoaktywnych.

Przekazano również informacji o dopalaczach, po które sięgają młodzi ludzie, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie niosą one zagrożenie.  Policjantka zaprezentowała walizkę narkotykową, która zawiera 36-atrap środków odurzających i różnych akcesoriów służących do ich  zażywania i przechowywania. Natomiast pani Paulina Arkuszewska na spotkanie przyniosła NARKOgogle, które symulują wiele skutków zażywania zabronionych substancji, jak np. zniekształcenie obrazu, zaburzenia percepcji, dezorientacja.  

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA