Imieniny: Marka, Elzbiety

INFO

6 czerwca w Gminnym Domu Kultury obchodzono Jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie. Życzenia składali przedstawiciele władz samorządowych, były wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski, czytelnicy i przyjaciele.

fot. Goniec Pałucki

Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie działa od 1949 roku, jej filia znajduje się również w Gościeszynie. Usługi jakie oferują biblioteki to: wypożyczanie książek i czasopism na zewnątrz i na miejscu udzielanie odpowiedzi na zapytania czytelnicze, prowadzenie lekcji bibliotecznych dla szkół podstawowych i gimnazjów, zajęcia z grupami przedszkolnymi. Pracownicy Biblioteki powiększają księgozbiór, mając na uwadze zaspokajanie zapotrzebowań czytelniczych. 

fot. Goniec Pałucki

W rogowskiej Bibliotece odbywają się lekcje biblioteczne, wystawki i gazetki informujące o ważnych wydarzeniach literackich lub świętach państwowych, przeprowadza konkursy literackie i plastyczne. Działa Dyskusyjny Klub Książki, "Bajkowisko" dla przedszkolaków. Organizowane są liczne spotkania autorskie, wyjazdy do teatru i opery. Od lat Biblioteka organizuje zawody "Pluszowy Miś".

fot. Goniec Pałucki

W dniu obchodów Jubileuszu 70-lecia Biblioteki życzenia składali m.in. Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet, Przewodniczący Rady Gminy Rogowo Dariusz Kośmider oraz były wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski, który w swoim wystąpieniu przybliżył początki Biblioteki po roku 1990.

Przejmowaliśmy Bibliotekę w roku 90-tym. Mieściła się w pomieszczeniach Gminnego Domu Kultury. W momencie gdy spalił nam się budynek gminny po Państwie Skalskich Zarząd zastanawiał się co dalej w to miejsce. Czasy były trudne, brakowało pieniędzy. Doszliśmy do wniosku, że wybudujemy budynek z lokalami handlowymi na dole. Odblokowaliśmy pomieszczenia w Gminnym Domu Kultury, w nowym budynku jest lokal 100 m2.

mówił Józef Sosnowski, były Wójt Gminy Rogowo

Dyrekcja oraz pracownicy Biblioteki nie kryli w tym dniu wzruszenia. Uroczystości zakończył występ muzyczny.

Co? Gdzie? Kiedy?

 

 

Poradź się psychologa

Słowo po słowie, gest po geście, przemoc emocjonalna to jak kropla, która drąży skałę. Niby nic się nie dzieje.

Wychodzicie z dziećmi na spacery, robicie razem zakupy, lubią go właściwie wszyscy sąsiedzi, w domu pomaga. Może nie raz słyszałaś od koleżanki, że też by chciała by jej mąż tyle pomagał. I jeszcze jest taki szarmancki wobec innych kobiet. Ty to masz życie!

AUTOPROMOCJA