Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Waleriana, Wilgiusza

INFO
AUTOPROMOCJA

6 czerwca w Gminnym Domu Kultury obchodzono Jubileusz 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie. Życzenia składali przedstawiciele władz samorządowych, były wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski, czytelnicy i przyjaciele.

fot. Goniec Pałucki

Gminna Biblioteka Publiczna w Rogowie działa od 1949 roku, jej filia znajduje się również w Gościeszynie. Usługi jakie oferują biblioteki to: wypożyczanie książek i czasopism na zewnątrz i na miejscu udzielanie odpowiedzi na zapytania czytelnicze, prowadzenie lekcji bibliotecznych dla szkół podstawowych i gimnazjów, zajęcia z grupami przedszkolnymi. Pracownicy Biblioteki powiększają księgozbiór, mając na uwadze zaspokajanie zapotrzebowań czytelniczych. 

fot. Goniec Pałucki

W rogowskiej Bibliotece odbywają się lekcje biblioteczne, wystawki i gazetki informujące o ważnych wydarzeniach literackich lub świętach państwowych, przeprowadza konkursy literackie i plastyczne. Działa Dyskusyjny Klub Książki, "Bajkowisko" dla przedszkolaków. Organizowane są liczne spotkania autorskie, wyjazdy do teatru i opery. Od lat Biblioteka organizuje zawody "Pluszowy Miś".

fot. Goniec Pałucki

W dniu obchodów Jubileuszu 70-lecia Biblioteki życzenia składali m.in. Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Przewodnicząca Rady Powiatu Józefa Błajet, Przewodniczący Rady Gminy Rogowo Dariusz Kośmider oraz były wójt Gminy Rogowo Józef Sosnowski, który w swoim wystąpieniu przybliżył początki Biblioteki po roku 1990.

Przejmowaliśmy Bibliotekę w roku 90-tym. Mieściła się w pomieszczeniach Gminnego Domu Kultury. W momencie gdy spalił nam się budynek gminny po Państwie Skalskich Zarząd zastanawiał się co dalej w to miejsce. Czasy były trudne, brakowało pieniędzy. Doszliśmy do wniosku, że wybudujemy budynek z lokalami handlowymi na dole. Odblokowaliśmy pomieszczenia w Gminnym Domu Kultury, w nowym budynku jest lokal 100 m2.

mówił Józef Sosnowski, były Wójt Gminy Rogowo

Dyrekcja oraz pracownicy Biblioteki nie kryli w tym dniu wzruszenia. Uroczystości zakończył występ muzyczny.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA