Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Wiesława, Leokadii

INFO

Żnińscy dzielnicowi, podczas wspólnej akcji zorganizowanej z  Media Expert w Żninie oznakowali 58 rowerów. Dzięki temu właściciele jednośladów oprócz zabezpieczenia roweru przed ewentualną kradzieżą mieli okazję aby porozmawiać ze swoim dzielnicowym.

fot. KPP w Żninie


W ramach programu prewencyjnego „Oznakuj swój rower – poznaj swojego dzielnicowego” żnińscy mundurowi wspólnie z pracownikami firmy Media Expert  zorganizowali wspólną akcję znakowania rowerów. Z tej formy zabezpieczenia skorzystało łącznie 58 cyklistów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Otrzymali oni dokumenty potwierdzające, że rower został oznakowany, a naniesione na rowery numery identyfikacyjne zostaną wprowadzone do policyjnej bazy.

Wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i oznakowali swój rower, zostały wręczone opaski lub kamizelki odblaskowe. Warto z nich korzystać podczas jazdy, bo działanie na rzecz wspólnego bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważne.

fot. KPP w Żninie


Przypominamy, że rowerzysta czy pieszy wyposażany w odblaski widoczny jest dla kierującego z odległości aż 130-50 metrów. Jest to sporo czasu na odpowiednią reakcję. Po zmroku, bez elementów odblaskowych, w światłach mijania z odległości zaledwie 20-30 metrów. Jeśli kierowca jedzie z prędkością 90 km/h, to pokonuje 25 metrów drogi w ciągu zaledwie 1 sekundy i nie mam szans na jakąkolwiek reakcję, gdyż nie zauważy na swojej drodze pieszego czy rowerzystę.  

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA