Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Augustyna, Juliana

INFO
AUTOPROMOCJA

W tym roku kolejna prezentacja stołów wielkanocnych pod honorowym patronatem Starosty Żnińskiego i Burmistrza Barcina odbyła się w hali sportowo - widowiskowej w Barcinie. Pięknie udekorowane i suto zastawione stoły prezentowały gminy z terenu powiatu żnińskiego. Przeczytaj, kto zwyciężył w tegorocznej edycji prezentacji.

fot. x 4 Adam Kasprzak

W tym roku IX Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych odbyły się w Barcinie. Każda z gmin wystawiła swój stół. Świąteczne dekoracje, palmy wielkanocne, pisanki, ręcznie haftowane obrusy cieszyły oko wszystkich przybyłych. Jednak nie tylko dla duszy, ale i dla ciała "coś" się znalazło. A to "coś" to przepyszne, pachnące sałatki, szyneczki, biała kiełbasa, baby, mazurki - wszystko to, co na wielkanocnym stole powinno się znaleźć.

Obowiązkowo każda potrawa została poświęcona przez ks. Stanisława Talaczyńskiego, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie. 

Zdaniem jury najpiękniejszy stół wielkanocny w tym roku przygotowały panie z gminy Żnin, a dokładniej Koła Gospodyń Wiejskich z Białożewina, Cerekwicy, Jadownik Rycerskich, Januszkowa, Murczynka, Wójcina oraz Żnina i to one otrzymały nagrodę główną. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca ex aequo. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Mamlicza zostało docenione za przygotowanie najsmaczniejszego pasztetu.

 

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA