Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Cezarego, Donata

INFO
AUTOPROMOCJA

Dzisiaj po raz pierwszy nad Pałukami przeszła wiosenna burza, a z nią deszcz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że to nie koniec. Będzie wiać nawet do 80km/h.

lMGW dla powiatu żnińskiego wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące występowania  silnego zachodniego i północno-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Najsilniejsze porywy w południowych i zachodnich powiatach.. Prawdopodobieństwo występowania: 80 %

Dzieje się tak, ponieważ, jak podają synoptycy, Polska znajduje  się pod wpływem aktywnego układu niżowego z centrum nad Morzem Północnym.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla 14 województw. Ostrzeżenia pierwszego (niższego stopnia) obowiązują dla województwa: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Alerty drugiego stopnia obowiązują w woj. pomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Instytut prognozuje już wydanie kolejnych ostrzeżeń na niedzielę i poniedziałek.

Cytat dnia

 

 

PATRONAT MEDIALNY

Patronat medialny

AUTOPROMOCJA