Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO

Podczas jednego z treningów w Hali Widowiskowo-Sportowych dla sekcji lekkoatletycznej Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nastąpiło przekazanie strojów, które ufundował Burmistrz Barcina - Michał Pęziak. Z budżetu Gminy Barcin, na wniosek jednego z rodziców sekcji - Piotra Jankowskiego, zakupiono dresy, koszulki, topy oraz spodenki.

fot. BOSiR

Sekcja lekkoatletyczna Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sp. z o.o. powstała w 2016 roku. Zajęcia odbywają się na Stadionie Miejskim w Barcinie i w Piechcinie. W ciągu trzech lat kadrę szkoleniową tworzyli Andrzej Luzak, Rafał Moritz i Lidia Kopczyńska. Zawodnicy zrzeszeni są w Kujawsko-Pomorskim Związku Lekkiej Atletyki. W grupie trenuje około czterdzieścioro dzieci, które biorą udział w zawodach i mityngach lekkoatletycznych. Każdy z nich ma na swoim koncie udział w imprezach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

fot. BOSiR

W latach 2017-2018 zawodnicy trenujący w sekcji lekkoatletycznej w Barcinie - Norbert Naborczyk, Nicola Moritz, Dawid Marolewski, Olga Jankowska, Julia Macina, Natalia Jordanowska i Olga Lewandowska oraz trenerzy Andrzej Luzak i Rafał Moritz otrzymywali nagrody i/lub stypendia sportowe Gminy Barcin za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA