Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

Żnińscy policjanci podejmowali działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Dużą uwagę poświęcali kontroli autokarów i kierowców przewożących dzieci i młodzież na zimowisko.

 

fot. KPP w Żninie


Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroski. Aby minął on szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci żnińskiej drogówki kontrolowali autokary, które przewoziły dzieci na zimowisko.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowcy, posiadane uprawnienia, a także czas pracy przewoźnika. Sprawdzali również stan techniczny pojazdu, w tym pasy bezpieczeństwa, oświetlenie i ogumienie. Dopiero gdy policjant stwierdził, że stan techniczny pojazdu pozwalał na bezpieczną podróż, dzieci i młodzież mogły wyruszyć na upragniony wypoczynek.  

fot. KPP w Żninie


Policjanci żnińskiej drogówki podczas trwania ferii skontrolowali łącznie 12 autokarów, o sprawdzenie których poprosili opiekunowie. Wszystkie pojazdy kontrolę przeszły pozytywnie. Mundurowi nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Jednocześnie policja przypomina, że możliwość zgłoszenia autokaru do kontroli istnieje niezależnie od pory roku. Można to zrobić osobiście w jednostce Policji lub telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy lub bezpośrednio do kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Żnin asp. szt. Mirosława Jankowskiego po nr 52 30 33 218. Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA