Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 27. Również swoją cegiełkę do świątecznego grania dołożyli wolontariusze i mieszkańcy z Pałuk.Żnin

Wolontariusze zbierali pieniądze na ulicach stolicy Pałuk oraz w Żnińskim Domu Kultury, gdzie przygotowano szereg atrakcji kulturalnych. Na scenie ŻDK wystąpiły sekcje działające przy Domu Kultury oraz zespół MITRA. Licytowano gadżety, na Rynku zatańczono Zumbę, najmłodszym malowano twarze, a tradycyjnie o godzinie 20:00 wysłano światełko do nieba. Wynik 41 991,00zł.

Łabiszyn

fot. Łabiszyński Dom Kultury

Mieszkańcy Łabiszyna konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasilili o kwotę 7053, 45zł. W Domu Kultury mieścił się sztab główny, a dla mieszkańców przygotowano rozgrywki w tenisa stołowego i bilard na rzecz WOŚP, kiermasz książek w bibliotece, występy wokalne młodzieży, loterię fantową oraz ciepłą grochówkę.

Gąsawa

fot. GOK w Gąsawie

WOŚP-owe granie w Gąsawie rozpoczęto ćwiczeniami Fitness na trampolinie w Hali Widowiskowo- Sportowej. O godzinie 17:00 nastąpiła dalsza część atrakcji m.in.: występy dzieci i młodzieży, pokaz musztry i akrobacji, pokaz ratownictwa medycznego, kiermasz książej, pokaz Judo oraz licytacja gadżetów. Dzięki wspólnemu graniu zebrano ponad 12 000,00zł

Rogowo

fot. GDK w Rogowie


W Rogowie wolontariusze zebrali 13 830,99zł i 36 litrów krwi. Na scenie Gminnego Domu Kultury swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowały przedszkolaki, Chór Aster, ognisko muzyczne. Podczas imprezy cały czas licytowano gadżety przekazane na WOŚP. Gwiazdą wieczoru była Jesika, gwiazda disco-polo.

Janowiec Wielkopolski

Janowiec Wielkopolski w tym roku zebrał 22 670,93zł. Orkiestrowe granie rozpoczęto dzień wcześniej turniejem w Bośkę. Janowieckie Morsy przygotowały w przystani kajakowej ognisko i spacer po rozżarzonych węglach. W Arkadach przy Szkole Podstawowej licytowano gadżety, a na małej sali gimnastycznej Pan Roman Rzyszkowski przeprowadził szkolenie pierwszej pomocy.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA