Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

Od dzisiaj, oficjalnie w naszym powiecie rozpoczęły się ferie. Jak co roku w ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci spotykali się z uczniami w szkołach i przedszkolach. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

fot. KPP w Żninie / Przedszkole nr 2 w Barcinie


W ciągu ostatniego tygodnia mundurowi ze żnińskiego garnizonu często gościli w szkołach i przedszkolach, gdzie prowadzili zajęcia profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu podczas zimowego wypoczynku. Mundurowym towarzyszyli również przedstawiciele innych służb, m. in. Straży Miejskiej w Barcinie oraz ratownicy Pałuckiego WOPR.  

Funkcjonariusze przypominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa zarówno podczas zabaw na wolnym powietrzu oraz w domu. Mówili o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego dobierania miejsca do zabawy w rejonach ciągów komunikacyjnych czy zbiorników wodnych. Tłumaczyli, że rzucanie zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem może wyrządzić komuś krzywdę. Przestrzegali przed rzucaniem śnieżkami w jadące pojazdy, uświadamiając, że takie zachowanie może doprowadzić do wypadku drogowego. Policjanci przypominali również podstawowe przepisy ruchu drogowego. W starszych klasach funkcjonariusze poruszali dodatkowo zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich.

Ratownicy Pałuckiego WOPR Monika Szymczyk oraz Paweł Bołka omówili zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk. Wyjaśnili co robić, gdy załamie się lód. Przygotowali również pokaz pierwszej pomocy. Każde z dzieci mogło w praktyce przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową.  

Podczas pogadanek mundurowi tradycyjnie przypomnieli numery alarmowe służb ratunkowych.

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA