Pochmurno

-2°C

Żnin

Pochmurno

Wilgotność: 90%

Wiatr: 12.87 km/h

  • 14 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

  • 15 Gru 2018

    Pochmurno 0°C -2°C

Imieniny: Alfreda, Izydora

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Nieuchronne zbliża się zima. Towarzyszące jej niskie temperatury są bardzo niebezpieczne dla bezdomnych. Policjanci wspólnie z przedstawicielami pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc.

fot. KPP Nakło nad Notecią


Mroźne poranki i noce, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Bezdomni szukają w okresie zimy najczęściej schronienia na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, piwnicach, pustostanach oraz ogródkach działkowych. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy policję i straż miejską o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na tych będących pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Dlatego, nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących na ławkach na dworcach lub też parkach. Tylko szybka reakcja i poinformowanie o tym odpowiednie służby przyczynić się może od uratowania komuś życia.

fot. KPP Nakło nad Notecią

Dzielnicowi, wspólnie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej, kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkanie osoby są informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.

Apelujemy do mieszkańców powiatu, aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerem 112. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną odpowiednie kroki mające na celu udzielenie pomocy tym najbardziej potrzebującym.

REKLAMA

Cytat dnia

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu