Imieniny: Czesława, Agnieszki

INFO

Na Stadionie Miejskim im. Michała Joachimowskigo w Żninie przy ulicy Gnieźnieńskiej, rozegrany został mecz X kolejki rozgrywek A-klasy - grupy II w województwie Kujawsko-Pomorskim. Miejscowa Pałuczanka Żnin podejmowała faworyzowaną ekipę Waldemara Czarneckiego - BOSiR/Dąb Barcin.

Goście podeszli z bardzo dużym szacunkiem do rywala, mając w pamięci ostatnie starcie, w którym to boisku w Barcinie triumfowali Żninianie (0:1). Tym razem miało być inaczej. Pierwsze minuty rozegrane przez naszych skrzydłowych przynosiły bardzo dużo korzyści. Już pierwsze dziesięć minut przyniosło nam bardzo wiele radości za sprawą bramek z 8 i 9 minuty! Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Ostrowski, który od początku zagrał na "dziewiątce". Drugą bramkę dołożył, wracający po absencji spowodowanej nadmiarem kartek - Leszek Wisz. Gra zdominowana była przez czerwono-zielonych i nic nie zapowiadało aby miało ulec zmianie. Druga odsłona równie dobrze rozpoczęta jak pierwsza! Na prawej stronie dzielił i rządził Damian Lewandowski, który dodatkowo udokumentował swój występ bramką z 53 minuty. Blisko kwadrans później po raz drugi w protokole sędziowskim zapisał się niezawodny Leszek Wisz. Wynik ustalił Damian Lewandowski, który skwitował tym samym swój doskonały występ. Na kilka słów pochwały zasługuje również linia defensorów z Filipem Czerwińskim i Łukaszem Kaśków na czele. Ich determinacja i mądrość gry, ewidentnie wyłączyła z gry lidera gospodarzy - Tomasza Krysińskiego, z gry. Barcinianie skutecznie zrewanżowali się za ostatnią porażkę z Piastem Kołodziejewo, której doznali w poprzedniej kolejce.

Pałuczanka Żnin vs. BOSiR/Dąb Barcin 0:5 (0:2)

0:1 Mateusz Ostrowski (8')
0:2 Leszek Wisz (9')
0:3 Damian Lewandowski (53')
0:4 Leszek Wisz (75')
0:5 Damian Lewandowski (87')