Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Filipa, Pauliny

INFO

Na Stadionie Miejskim im. Michała Joachimowskigo w Żninie przy ulicy Gnieźnieńskiej, rozegrany został mecz X kolejki rozgrywek A-klasy - grupy II w województwie Kujawsko-Pomorskim. Miejscowa Pałuczanka Żnin podejmowała faworyzowaną ekipę Waldemara Czarneckiego - BOSiR/Dąb Barcin.

Goście podeszli z bardzo dużym szacunkiem do rywala, mając w pamięci ostatnie starcie, w którym to boisku w Barcinie triumfowali Żninianie (0:1). Tym razem miało być inaczej. Pierwsze minuty rozegrane przez naszych skrzydłowych przynosiły bardzo dużo korzyści. Już pierwsze dziesięć minut przyniosło nam bardzo wiele radości za sprawą bramek z 8 i 9 minuty! Najpierw na listę strzelców wpisał się Mateusz Ostrowski, który od początku zagrał na "dziewiątce". Drugą bramkę dołożył, wracający po absencji spowodowanej nadmiarem kartek - Leszek Wisz. Gra zdominowana była przez czerwono-zielonych i nic nie zapowiadało aby miało ulec zmianie. Druga odsłona równie dobrze rozpoczęta jak pierwsza! Na prawej stronie dzielił i rządził Damian Lewandowski, który dodatkowo udokumentował swój występ bramką z 53 minuty. Blisko kwadrans później po raz drugi w protokole sędziowskim zapisał się niezawodny Leszek Wisz. Wynik ustalił Damian Lewandowski, który skwitował tym samym swój doskonały występ. Na kilka słów pochwały zasługuje również linia defensorów z Filipem Czerwińskim i Łukaszem Kaśków na czele. Ich determinacja i mądrość gry, ewidentnie wyłączyła z gry lidera gospodarzy - Tomasza Krysińskiego, z gry. Barcinianie skutecznie zrewanżowali się za ostatnią porażkę z Piastem Kołodziejewo, której doznali w poprzedniej kolejce.

Pałuczanka Żnin vs. BOSiR/Dąb Barcin 0:5 (0:2)

0:1 Mateusz Ostrowski (8')
0:2 Leszek Wisz (9')
0:3 Damian Lewandowski (53')
0:4 Leszek Wisz (75')
0:5 Damian Lewandowski (87')

Pałuczanka Żnin wystąpiła w następującym składzie - trener: Rafał Krygier
Tomasz Plaskaty, Marcin Klockowski, Piotr Kowalski (78' Jakub Musiał), Tomasz Krysiński, Błażej Kulik, Michał Margas, Łukasz Menclewicz (46' Hubert Sobyrayski), Mateusz Mikoś (65' Mikołaj Okoński), Patryk Paluszkiewicz (46' Hubert Chareński), Tomasz Szpechciński, Andrii Samoliuk

BOSiR/Dąb Barcin wystąpił w następującym składzie - trener: Waldemar Czarnecki
Robert Cieniak, Mateusz Ostrowski (46' Jakub Trześniewski), Damian Lewandowski, Marcin Zaleski, Hubert Prosianowski (78' Damian Ojczenasz), Filip Czerwiński, Bartłomiej Dreżewski, Łukasz Kaśków, Radosław Sulecki, Leszek Wisz (76' Brajan Byczyński), Konrad Wachowski (82' Radosław Wisz)

Damian Kaśków

REKLAMA

Cytat dnia

Nie ma większej radości,

niż nie mieć powodu do smutku.

Nie ma większego bogactwa,

niż zadowolenia z tego

co się ma.

 

Patronat medialny

Co? Gdzie? Kiedy? Na Pałukach

 

AUTOPROMOCJA