Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Anety, Bogdana

INFO

Kolejny kandydat na burmistrza Żnina przedstawił swój program polityczny. W Hotelu Martina w Żninie miało miejsce spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Marek Gałązka ponad podziałami.

fot. Goniec Pałucki

Apolityczność, bezpartyjność i otwarty umysł oraz współpraca z politykami różnych partii politycznych ma być sukcesem Marka Gałązki w tegorocznych wyborach. Priorytetem programu wyborczego Marka Gałązki jest ekonomia i finanse publiczne, a w szczególności poprawa wskaźników zadłużenia gminy Żnin oraz optymalizacja podatków i opłat lokalnych dla wzrostu dochodów gminy Żnin.

Nie zawsze wzrost podatków i opłat prowadzi do wzrostów dochodów budżetowych. Jeśli za chwilę podatki będą tak istotne to lokalni przedsiębiorcy uciekną z naszego lokalnego podwórka i będą prowadzić działalność gdzieś indziej. Gmina Żnin niestety obecnie jest w tych gminach gdzie ma wydatki wyższe od średniej, w porównaniu z gminami ościennymi. Wiele rzeczy dobrych pojawiło się w gminie Żnina, za co trzeba podziękować władzy. Co było dobre, a co było złe? Nie mogę dzisiaj Państwu powiedzieć, że mój zespół i ja jest gwarantem rozwoju gminy Żnin. Bo jeśli ktoś tak mówi, nie ma do końca pojęcia czym jest rozwój. Zależy on od dwóch czynników: egzogenicznych i endogenicznych. Tych na które mamy wpływ i tych, na które nie mamy wpływu

Marek Gałązka, kandydat na burmistrza Żnina

Podczas spotkania kandydat na burmistrza Żnina zwrócił uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. On sam ma w rodzinie osobę niepełnosprawną - siostrę z porażeniem mózgowym, którą opiekuję się mama. Zwrócił uwagę na promocję i turystykę w gminie Żnin, która jest bardzo ważna i dobrze rozwinięta. Według kandydata samorząd musi pomagać przedsiębiorcom w rozwoju turystyki. Innymi postulatami są: zwiększenie kwoty dla funduszu sołeckiego, wielozadaniowość ludności wiejskiej, lepszy dostęp do Urzędu Miejskiego dla osób niepełnosprawnych oraz dbałość o środowisko, a w szczególności czyste powietrze w gminie Żnin.

 

Ponadto Marek Gałązka nie ma zamiaru robić rewolucji kadrowej w Urzędzie Miejskim, uważa że ważna jest merytoryczne przygotowanie, a nie przynależność polityczna. Sprzeciwia się układom politycznym.

Będę stawiał na kryteria merytoryczne w doborze pracowników. Żaden polityk nie będzie mnie zmuszał w doborze współpracowników, w zatrudnieniu pana x pana y tylko dlatego, że jest z mojej partii. Jestem wolny od tego typu zadań i sprzeciwiam się układom politycznym.

Marek Gałązka, kandydat na burmistrza Żnina

Drużynę Marka Gałązki tworzą ludzie, którzy do rady miejskiej będą mogli wnieść wiele. Są to m.in. przedsiębiorcy, ekonomiści, społecznicy, ludzie z gminy Żnin o wielkim sercu. Na koniec swojego wystąpienia  Marek Gałązka zaznaczył, że wszystkie postulaty zostały przygotowane w oparciu o aktualny stan zadłużenia Gminy Żnin.

 

 

Cytat dnia

Patronat medialny

 

AUTOPROMOCJA