Rain

8°C

Żnin

Rain

Wilgotność: 96%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 14 Lis 2018

    Rain 9°C 6°C

  • 15 Lis 2018

    Zachmurzone 8°C 5°C

Imieniny: Rogera, Serafiny

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Kolejny kandydat na burmistrza Żnina przedstawił swój program polityczny. W Hotelu Martina w Żninie miało miejsce spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Marek Gałązka ponad podziałami.

fot. Goniec Pałucki

Apolityczność, bezpartyjność i otwarty umysł oraz współpraca z politykami różnych partii politycznych ma być sukcesem Marka Gałązki w tegorocznych wyborach. Priorytetem programu wyborczego Marka Gałązki jest ekonomia i finanse publiczne, a w szczególności poprawa wskaźników zadłużenia gminy Żnin oraz optymalizacja podatków i opłat lokalnych dla wzrostu dochodów gminy Żnin.

Nie zawsze wzrost podatków i opłat prowadzi do wzrostów dochodów budżetowych. Jeśli za chwilę podatki będą tak istotne to lokalni przedsiębiorcy uciekną z naszego lokalnego podwórka i będą prowadzić działalność gdzieś indziej. Gmina Żnin niestety obecnie jest w tych gminach gdzie ma wydatki wyższe od średniej, w porównaniu z gminami ościennymi. Wiele rzeczy dobrych pojawiło się w gminie Żnina, za co trzeba podziękować władzy. Co było dobre, a co było złe? Nie mogę dzisiaj Państwu powiedzieć, że mój zespół i ja jest gwarantem rozwoju gminy Żnin. Bo jeśli ktoś tak mówi, nie ma do końca pojęcia czym jest rozwój. Zależy on od dwóch czynników: egzogenicznych i endogenicznych. Tych na które mamy wpływ i tych, na które nie mamy wpływu

Marek Gałązka, kandydat na burmistrza Żnina

Podczas spotkania kandydat na burmistrza Żnina zwrócił uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych. On sam ma w rodzinie osobę niepełnosprawną - siostrę z porażeniem mózgowym, którą opiekuję się mama. Zwrócił uwagę na promocję i turystykę w gminie Żnin, która jest bardzo ważna i dobrze rozwinięta. Według kandydata samorząd musi pomagać przedsiębiorcom w rozwoju turystyki. Innymi postulatami są: zwiększenie kwoty dla funduszu sołeckiego, wielozadaniowość ludności wiejskiej, lepszy dostęp do Urzędu Miejskiego dla osób niepełnosprawnych oraz dbałość o środowisko, a w szczególności czyste powietrze w gminie Żnin.

 

Ponadto Marek Gałązka nie ma zamiaru robić rewolucji kadrowej w Urzędzie Miejskim, uważa że ważna jest merytoryczne przygotowanie, a nie przynależność polityczna. Sprzeciwia się układom politycznym.

Będę stawiał na kryteria merytoryczne w doborze pracowników. Żaden polityk nie będzie mnie zmuszał w doborze współpracowników, w zatrudnieniu pana x pana y tylko dlatego, że jest z mojej partii. Jestem wolny od tego typu zadań i sprzeciwiam się układom politycznym.

Marek Gałązka, kandydat na burmistrza Żnina

Drużynę Marka Gałązki tworzą ludzie, którzy do rady miejskiej będą mogli wnieść wiele. Są to m.in. przedsiębiorcy, ekonomiści, społecznicy, ludzie z gminy Żnin o wielkim sercu. Na koniec swojego wystąpienia  Marek Gałązka zaznaczył, że wszystkie postulaty zostały przygotowane w oparciu o aktualny stan zadłużenia Gminy Żnin.

 

 

REKLAMA

Cytat dnia

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,

lecz przez to, kim jest;

Nie przez to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

AUTOPROMOCJA

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU

 sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

kolor czerwony- niedziele wolne od handlu