Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Ireny, Jana

INFO

Jezioro Ślesińskie niedaleko Konina to długi, piękny akwen, który łączy się z innymi zbiornikami regionu tworząc doskonałe warunki do rekreacji. Idealna okolica do uprawiania sportów wodnych, dobrze przygotowana baza wakacyjnych atrakcji sprawiają, że jest to miejsce odwiedzane przez turystów.Polodowcowe pochodzenie, położenie w ciągu 26 jezior Pojezierza Wielkopolskiego, rynnowy charakter, to najważniejsze uwarunkowania jego geologii i geografii. Powierzchnia (148 hektarów), wymiary i głębokość (prawie 30 m), a przede wszystkim klasa czystości, mają swoją siłę przyciągania. Ciekawostką są zmiany poziomu lustra wody związane z wykorzystywaniem wód do chłodzenia pobliskiej elektrowni Pątnów. Ciepła woda dostaje się kanałem zrzutowym prowadzącym od jeziora Licheńskiego. Spowodowało to wzrost temperatury oraz zarastanie akwenu. Aby temu zapobiec sprowadzono w celu oczyszczenia jezior azjatyckie gatunki ryb słodkowodnych (m.in.  tołpyga, amur), które  stopniowo przywróciły równowagę biologiczną.Z racji na połączenie takiej liczby jezior to region wprost stworzony dla żeglarstwa i sportów wodnych. Organizowane są tu cyklicznie imprezy, zawody i wyścigi. Na styku jeziora Ślesińskiego i Mikorzyńskiego znajduje się dobrze urządzony port dla jednostek wodnych, niedaleko urządzono ogólnodostępną piaszczystą plażę. Dla kajakarzy sporo tu miejsc, w których można wyjść na ląd i korzystać z infrastruktury rekreacyjnej.

Ogólnopolska sesja dziennikarska

Okazją do poznania tych atrakcji była ogólnopolska sesja dziennikarzy prasy lokalnej. Na zaproszenie szefostwa multiagencji ubezpieczeniowej INSUR INVEST z Mogilna gościła tu grupa żurnalistów współpracujących z publikatorami swych małych ojczyzn. Specjalizująca się w ubezpieczeniach rodzinna firma służy swoim klientom prawie 30-letnim doświadczeniem. Początki działalności sięgają 1989 roku. Praktycznie od samych narodzin agencja postawiła sobie za cel kompleksową obsługę klientów. Obecnie w ofercie INSUR INVEST można znaleźć blisko 400 różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Klienci mają tu wybór w połączeniu z doradztwem doświadczonych agentów. Pomogą przygotować optymalną propozycję dostosowaną do indywidualnych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Ważne, że na każdą kieszeń.Głównym celem dziennikarskiego spotkania z ubezpieczycielami była wszechstronna prezentacja dotychczasowych działań i najważniejszych zamierzeń. Program spotkania obejmował również wiele wydarzeń towarzyszących, wszystkie osadzone w kontekście miejsca spotkania, w klimacie życzliwości stworzonym przez gospodarzy. Piękny Ośrodek Konferencyjno – Wypoczynkowy GLASPO w Pątnowie sprzyjał łączeniu walorów poznawczych konferencji z towarzyskimi. Dymiące kominy pątnowskiej elektrowni były niemym świadkiem dziennikarskiej sesji, dowodem na aktywność i rozwój regionu obfitującego w zasoby.

Rynkowe wyzwania rodzinnej firmy

Multiagencja INSUR INVEST to dzieło Małgorzaty Bukowskiej (prezes firmy) i jej męża Wacława Bukowskiego (prokurent), specjalisty zarządzania ryzykiem. Początki nie były łatwe firma obrastała doświadczeniem, klientami i coraz liczniejszą załogą. Multiagencje są najszybciej rozwijającymi się podmiotami oferującymi sprzedaż ubezpieczeń, ich rola w rozwoju rynku finansowego jest coraz bardziej znacząca. Pozwalają na wybór produktu, odpowiednie dopasowanie do potrzeb na podstawie ofert przygotowanych przez wiele zakładów. Badania dowodzą, że coraz więcej osób korzysta z kalkulatorów on-line w celu porównania propozycji, jednak mimo wszystko decydują się na zawarcie umowy w klasyczny sposób. Z perspektywy klienta jest to podaż wielu porównawczych ofert w jednym miejscu i czasie. Skonfrontowanie kilku wariantów na etapie wyboru ubezpieczyciela i zawarcia umowy daje większe prawdopodobieństwo skuteczniejszej ochrony.

INSUR INVEST stawia na profesjonalizm


Multiagencja Insur Invest to spółka prawa handlowego z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki szerokiej współpracy z renomowanymi towarzystwami zapewnia kompleksowe doradztwo, obsługę oraz bogatą ofertę produktów ubezpieczeniowych. Dla każdego klienta jest w stanie przygotować indywidualną propozycję dopasowaną zarówno pod względem optymalnego zakresu ochrony, jak również warunków finansowych. Insur Invest oferuje m.in. ubezpieczenia majątkowe jako produkt chroniący przed kosztami zniszczenia dobytku.

To jedna z pierwszych firm doradztwa ubezpieczeniowego w Polsce, za główny cel obrała satysfakcję klientów. Założyciele konsekwentnie realizują hasło przewodnie – „Z nami masz wybór”, dzięki czemu jest w stanie przedstawić ofertę blisko 40 towarzystw. Rosnące doświadczenie, stałe podnoszenie kwalifikacji i monitoring krajowego rynku ubezpieczeniowego, pozwala Multiagencji INSUR INVEST zaproponować sprawdzone produkty, dostosowane do potrzeb każdego klienta. Doceniają to partnerzy spółki, świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia. Wiele z nich mogli obejrzeć i podziwiać dziennikarze na zaimprowizowanej ekspozycji podczas obrad sesji. Organizatorom udało się połączyć prezentację dorobku firmy z pokazem walorów Pątnowa i okolic.


Grażyna Lewińska - Popiel


Cytat dnia

Czas na kino

AUTOPROMOCJA