Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Jagodyk Urbana

INFO
AUTOPROMOCJA

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Żninie odbyło się spotkanie Burmistrza Żnina, radnych powiatowych i miejskich z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy oraz  przedstawicielem firmy Eurovia dotyczące budowy drogi nr 251 z przebudową mostu na rzece Gąsawka. Spotkanie emocjonujące, które nie wniosło nowych informacji.

fot. Goniec PałuckiBurmistrz Żnina bardzo emocjonalnie odniósł się do zaistniałej sytuacji z przeciągającym się remontem ulicy Dworcowej i mostu na rzece Gąsawka. Obecnemu na spotkaniu rzecznikowi prasowemu ZDW w Bydgoszczy, Michałowi Sitarkowi zadał pytanie „Kiedy wyniosą się ze Żnina”?

Przestały mnie interesować wasze problemy kadrowe i strukturalne w firmie. Macie się wziąć do roboty i w terminie wykonać tą inwestycje. Doprowadziliście do zakorkowania miasta. Doprowadziliście do przesunięcia się terminu realizacji naszych inwestycji. Zapytam się w prost. Kiedy wyniesiecie się ze Żnina?

Robert Luchowski, Burmistrz Żnina

Również radny Rady Miejskiej i sołtys Sarbinowa Adam Kowalewski nie krył niezadowolenia z postępu prac w Sarbinowie, które wyraził w bardzo kulturalny sposób, a jak sam powiedział, mógł to zrobić tak jak mówią mieszkańcy Sarbinowa.

Sarbinowo jest DEMOLOWANE. Jakieś prace są ale postęp niewielki. Powinniście się wstydzić! Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki również powinien się wstydzić! To jest Wasze niechlujstwo. Nie kończycie jednego etapu prac, a zaczynacie drugi etap. Mieliśmy przystanek – przez Was nie ma. Było przejście dla pieszych – nie ma. Było oświetlenie – nie ma. Były barierki przy drodze – również nie ma. Niedługo żniwa. Nie chcecie chyba, żeby rolnicy wyszli na drogi i kombajnami robili blokady.

Radny Rady Miejskiej i sołtys Sarbinowa, Adam KowalewskiW obronie wykonawcy stanął rzecznik prasowy Michał Sitarek, który prosił o wyrozumiałość i cierpliwość. Mówiąc o opóźnieniach w realizacji inwestycji i wydłużeniu terminu zakończenia prac wskazywał różne powody m.in. zbyt drogie materiały budowlane, brak ludzi do pracy, a nawet i to, że jesienią padał deszcz i podniósł się poziom wód gruntowych. Rzecznik nie był w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie zakończy się inwestycja. Czy będzie to wrzesień czy koniec roku 2018 a może jeszcze później.  

Jako Zarząd Dróg Wojewódzkich jesteśmy niezadowoleni z tego, że remont trwa tak długo, jednak proszę wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, o których mieszkańcy Żnina nie mają takiej wiedzy. Mieszkańcy Żnina nie wiedzą również jak zachowują się ceny w hurtowniach budowlanych czy jak trudne jest szukanie podwykonawcy. Nie chcemy bronić wykonawcy, ale staramy się ich zrozumieć.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Michał Sitarek

Dopiero Sławomir Knof z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyjaśnił, co jest faktycznym opóźnieniem w realizacji prac.

Pojawiły się problemy kadrowe w Eurovii. Wykonawcy używali materiałów niezgodnych z dokumentacją inwestorską, dlatego w Sarbinowie można było zaobserwować, że najpierw wykonali część zadania, a później skuwali to co zrobili. Teraz zmieniła się kadra i można zaobserwować poprawę. Również na początku inwestycji w 2017 roku, przez pół roku była stagnacja i to również wpłynęło na dzisiejszą sytuację.

Sławomir Knof, ZDW w Bydgoszczy

Według przedstawiciela Eurovii Macieja Tworka, prace na moście idą zgodnie z planem i zakończą się pod koniec września. Niestety nie wiadomo nadal kiedy zakończy się remont ulicy Dworcowej od ulicy Spokojnej do Mickiewicza. Tutaj pojawił się problem dotyczący odkopania grobów w dawnym cmentarzu ewangelickim. Obecnie wykonawca na wniosek prokuratora wstrzymał prace aż do zakończenia dochodzenia. Czeka również za decyzją od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków co dalej. Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW w Bydgoszczy wskazał jako termin zakończenia inwestycji, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie,  na koniec września 2018 roku. 

W ten termin nie uwierzył raczej nikt obecny na sali.

Cytat dnia

„Nasza największa chwała nie leży w tym, by nigdy nie upaść,

ale w tym, by podnieść się za każdym razem, gdy upadniemy.”

                                                                         Ralph Waldo Emerson

Polecamy

AUTOPROMOCJA