Czyste niebo

-2°C

Żnin

Czyste niebo

Wilgotność: 79%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 03 Sty 2019

    Śnieg 0°C -3°C

  • 04 Sty 2019

    Pochmurno 2°C -2°C

Imieniny: Malgorzaty, Piotra

INFO
PATRONAT MEDIALNY

Dzisiaj na żnińskim Rynku blisko 500 biegaczy i miłośników nordic walking spotkało się na starcie by wziąć udział w XXV Jubileuszowych Biegach Żnińskich, zaliczanych do Grand Prix województwa kujawsko - pomorskiego.

fot. Magdalena Kaczmarek

Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10 km, gdzie trasa przebiegała przez Skarbienice i Rydlewo oraz bieg na dystansie 5 km i marszobieg z kijami na dystansie również 5 km. W parku miejskim biegali zawodnicy młodsi, młodzież szkolna i dzieci. Głównym celem udziału była przede wszystkim popularyzacja biegania jako najzdrowsza forma ruchu.

W biegu na 10 km I miejsce na podium zdobył Kamil Nartowski z Torunia, II miejsce zajął Zbigniew Kledzik z Chomiąży Szlacheckiej, III miejsce - Bartosz Wiligalski z Pigża.

W biegu na 5 km dwóch zawodników ze Żnina stanęło na podium. I miejsce zajął Maciej Maćkowski, który przegonił Dariusza Śliwińskiego o 40 sekund. III miejsce zajął Dariusz Bąk z miejscowości Osiek nad Notecią.

W marszu Nordic Walking zwyciężył Franciszek Trzciński z Chełmna, II miejsce należało do Marcina Radomskiego z Płocka, III miejsce - Romuald Baranowski również z Płocka.

Każdy z uczestników otrzymał medal z wizerunkiem Jędrzeja Śniadeckiego, wykonanego w kolorze stare złoto.

 

Szczegółowe wyniki tutaj http://maratonczykpomiarczasu.pl/xxv-jubileuszowe-biegi-%C5%BCni%C5%84skie

Cytat dnia

 

Repertuar 24-27.01.2019

 

 

AUTOPROMOCJA